Знання задля безпеки: франківські студенти-медики навчають енергетиків домедичної допомоги

Інструктори з домедичної допомоги Івано-Франківського національного медичного університету провели навчання для працівників «Прикарпаттяобленерго».

10-13 травня завідувач кафедри травматології та ортопедії професор Вадим Сулима та команда студентів-інструкторів Seb&Co провели навчання з надання невідкладної допомоги в умовах бойових дій для енергетиків Івано-Франківська, Коломиї, Калуша, Яремче та Надвірної, пише Ратуша з посиланням на пресслужбу ІФНМУ.

Енергетики вчилися з великою цікавістю. За шість занять вони пройшли теорію та практику на кількох різних локаціях. У деяких групах було близько сотні учасників. Йшлося про масивні кровотечі, управління дихальними шляхами, циркуляцію та гіпотермію, відпрацювання навиків накладання джгута тощо.

«Ми навчали того, що вміємо найкраще: само- та взаємодопомоги в умовах війни та в нестандартних екстрених ситуаціях, – говорить одна з учасниць команди інструкторів, лікар-інтерн Юлія Філяк. – Це неймовірно, що українці спільними зусиллями наближають перемогу».

З початку війни на території України працівники обленерго неодноразово потрапляли під обстріли, виконуючи ремонтно-відновлювальні роботи. На жаль, є поранені та загиблі. Як розповідають прикарпатські енергетики, зберігається небезпека для персоналу оперативно-виїзних бригад, які виконують відновлювальні роботи у місцях, де відбувалися бойові дії, на місцевості знаходяться вибухонебезпечні предмети. Тому, як стверджують енергетики, для них важливо здобути навики з надання домедичної допомоги.

«Перед АТ «Прикарпаттяобленерго» постала потреба оперативно підготувати своїх працівників до дій у надзвичайних ситуаціях, зосередившись на збереженні їхнього життя та здоров’я під час виконання професійних обов’язків, – говорить голова профкому компанії енергетиків Ольга Тишко. –

Радіємо, що у розробці та реалізації відповідної програми «Безпека енергетиків під час війни» наша профспілкова організація та дирекція з охорони праці знайшли таких партнерів як громадська організація «Асоціація саперів України» та Івано-Франківський національний медичний університет».

Працівники виконували всі вказівки молодих інструкторів і ділилися враженнями. Зокрема, відзначили майстерність студентів. Кажуть, приємним сюрпризом для них став рівень підготовки, ораторської та організаційно-методичної вправності студентів та інтернів.

Зауважимо, що співпраця триває. У четвер, 19 травня, в рамках Всесвітнього дня вишиванки, який енергетики провели під гаслом «Надійний тил – міцний фронт» волонтери Seb&Co провели ще кілька майстер-класів.

«Зважаючи на широку географію територій, де тривають активні бойові дії, питання безпеки персоналу енергокомпаній потребують вдосконалення навіть у тилу. Дякуємо вам за готовність до співпраці та здатність ділитися своїми вміннями задля наближення перемоги», – підсумував голова правління «Прикарпаттяобленерго» Олександр Бубен.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм