Sick young woman blows her nose into a tissue. Horizontal shot.

Застуда може захистити від коронавірусу – британські вчені

Згідно з новим дослідженням, проведеним імперським коледжем Лондона, звичайна застуда може забезпечити певний захист від коронавірусу і допомогти розробити універсальну вакцину від усіх майбутніх варіантів COVID-19.

Вчених зацікавило, чому одні люди здатні протистояти коронавірусній інфекції, незважаючи на тривалий вплив, а інші легко заражаються. Дослідники вирішили перевірити теорію про те, що тип лейкоцитів, Т-клітин, що виробляється людським організмом для боротьби з застудою, може забезпечити певний захист, пише Ратуша з посиланням на Уніан.

“Попереднє зараження простудними коронавірусами (це далекі родичі SARS-CoV-2, що викликає COVID-19) може виробляти Т-клітини, які будуть здатні перехресно розпізнавати, а потім атакувати вірус SARS-CoV-2. Цю теорію ми і вирішили перевірити”, – розповів один з авторів доповіді Аджіт Лалвані, завідувач кафедри інфекційних захворювань в Імперському коледжі Лондона.

Дослідження почалося у вересні 2020 року, до програм масової вакцинації. Вчені взяли зразки крові 52 людей, які жили в тому ж будинку, що і людина, інфікована вірусом SARS-CoV-2. Відбір проб проводився відразу після підтвердження діагнозу COVID-19. Рівно половина опитаних заразилася коронавірусом, а решта – ні.

“Люди, у яких вже були Т-клітини, викликані коронавірусом застуди і які могли розпізнавати і атакувати SARS-CoV-2, не заразилися”, – сказав Лалвані.

Сучасні вакцини проти коронавірусу призначені для запуску імунної відповіді, націленої на шиповидні білки на поверхні вірусу. Однак ці шипи легко мутують, знижуючи таким чином ефективність вакцини.

Т-клітини, навпаки, працюють проти білків в ядрі вірусу, які мутують набагато повільніше.

“Отримані нами результати дають основу для виробництва універсальної вакцини, що індукує Т-клітини, для захисту людей від нинішніх і всіх майбутніх варіантів COVID-19”, – вважає Аджіт Лалвані.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм