За рік прикарпатцям повернули майже 700 тис. грн за неякісні послуги та товари

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області підбило підсумки за 2021 рік.

Зокрема, в рамках контролю у сфері торгівлі, робіт та послуг минулоріч управління отримало 410 звернень. З них задоволені – 149, роз’яснені – 202, надіслані за належністю – 40, в процесі розгляду – 19, пише Ратуша.

Споживачам повернули 693,7 тис. грн та припинили до усунення недоліків виробництво і продаж 733 шт. продукції, яка не відповідає вимогам нормативно-правових актів.

Перевірено безпеку продукції на суму 71 тис. грн, з них забраковано та знято з реалізації продукції на суму 41,1 тис. грн, – йдеться у повідомленні.

ДО ТЕМИ: Держпродспоживслужба: Протягом року прикарпатцям тариф на воду завищили на понад 1 млн гривень 

Відділ контролю провів 275 перевірок (планових – 11, позапланових – 264). За результатами склали 105 приписів та наклали 13 штрафів на суму 2363 грн.

Ринковий нагляд

За минулий рік працівники відділу ринкового нагляду провели 61 планову перевірку характеристик продукції, 17 позапланових перевірок за дорученням Держпродспоживслужби, 49 планових та 16 позапланових перевірок, за результатами яких встановили порушення.

Кількість перевіреної продукції, що не відповідає встановленим вимогам технічних регламентів – 727 шт.(од.) Застосовано 130 обмежувальних (корегувальних) заходів. Накладено господарських штрафів на суму 1 054 000 грн.

Провели відбір 35 зразків нехарчової продукції, з них за результатами випробувань 17 – не відповідають встановленим вимогам.

ДО ТЕМИ: Дві громади Прикарпаття отримали мобільні кейси для надання адмінпослуг. ФОТО 

Контроль за рекламою

За 2021 рік сектор контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю дослідив понад 530 рекламоносіїв, з них у 53 випадках – виявили порушення законодавства про рекламу. Прийняли 45 рішень про накладення штрафу на загальну суму 122,4 тис. грн, з них 32 – сплатили добровільно на загальну суму 51,9 тис. грн.

Видано 9 приписів про усунення порушень до рекламодавців, які на час розгляду не привели рекламу у відповідність вимогам чинного законодавства та прийнято 4 рішення про визнання реклами недобросовісною.

Метрологічний нагляд

За 2021 рік провели два планових заходи з метрологічного нагляду, під час яких перевірили 172 одиниць засобів вимірювальної техніки. З них дев’ять одиниць – заборонили для використання до усунення недоліків.

ДО ТЕМИ: Як і в яких приватних медзакладах Прикарпаття можна отримати безоплатні послуги 

Видали один припис та наклали один штраф на суму 51 грн. Також провели два позапланові заходи за зверненнями громадян.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм