З усіх ліцеїв та гімназій Кутської громади на Прикарпатті переселили внутрішньо переміщених людей: де вони житимуть. ФОТО

З усіх ліцеїв та гімназій Кутської громади, що на Івано-Франківщині, переселили усіх людей, які вимушено переїхали з інших регіонів через бойові дії. Ще приблизно 60 займають два дитячі садки, але до початку навчального року їх також планують переселити.

Як розповів Суспільному секретар Кутської селищної ради Сергій Колотило, зараз орієнтовно дві тисячі вимушених переселенців влаштували у приватних домогосподарствах та садибах, пише Ратуша.

За його слів, люди часто звертаються до місцевої влади за допомогою.

“Громадяни звертаються з побутовими, фінансовими питаннями. Звичайно, потребують психологічної допомоги, бо їм дуже важлива підтримка”, — каже Сергій Колотило.

Утім, зі слів секретаря Кутської селищної ради, найпоширенішою потребою є житло.

“Потім є питання харчування, роботи. Люди часто питають про роботу, бо не хочуть ставати тягарем для тих, хто їх прийняв. У нас, наприклад, є люди з Херсонської та Миколаївської областей, які родом з наших країв, то вони повертаються до рідних. Є й зовсім чужі люди, але ми намагаємося допомагати всім однаково”, — говорить Сергій Колотило.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм