З більшістю ми не маємо контакту: ІФТУНГ про студентів з Росії та Білорусі

Дирекція Івано-Франківського національного технічного університету нафти й газу закликала своїх студентів з Російської Федерації та Білорусі озвучити власну позицію щодо військового вторгнення Росії в Україну.

У прямому включені на телеканалі “Галичина” заступник проректора ІФТУНГ Максим Карпаш розповів, чому цього вимагають від студентів:

Ми університет, який має цінності та етичний кодекс. Йдеться про патріотичні речі, про дотримання суверенітету України, наші студенти повинні поділяти ці цінності, тому ми, звичайно, звернули на це увагу. Більшість іноземних студентів, які в нас навчались, вже покинули територію України – це жителі Африки та Близького Сходу.

Карпаш відмовився назвати точну кількість студентів з Білорусі і Росії, які навчаються в університеті, проте зазначив, що їх більше десяти, але менше двадцяти:

Їх нібито не багато, але в нас є правило внутрішнього розпорядку і вони повинні повідомляти нам про своє місце перебування. Практично по всіх іноземних студентах ми таку роботу ведемо: знаємо хто з них перетнув кордон, хто ще перебуває на кордоні. З більшістю з цих (ред. – студенти з Російської Федерації та Білорусі) ми контакту не маємо. Знаємо, що частина з них перебувають у Франківську. Ми виходимо з простої позиції: не можемо уявити ситуації, коли наші студенти будуть помічені у лавах збройних сил Росії чи Білорусі.

Керівництво університету зазначає, запитують про позицію студентів щодо війни, щоб знати чи ті планують продовжити навчання, планують відрахуватись або ж є на стороні країни-агресора.

Згідно законодавства ми не можемо за національними ознаками відраховувати студентів. Тому ми таким чином перевіряємо девони і хочемо знати їхню позицію: чи вони стоять на проукраїнській позиції, засуджують збройну агресію чи підтримують її. Ми маємо їх номери телефонів, якщо вони не виходять на зв’язок, а це більшість хлопців призовного віку, є велика ймовірність, що вони мобілізовані, – зазначив Максим Парпаш.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм