З “Азовсталі” — у франківське кафе: як на Прикарпатті працевлаштовують вимушених переселенців. ФОТО

Ірина Савченко кілька тижнів тому приїхала з Маріуполя. Там жінка працювала у доменному цеху на комбінаті “Азовсталь”. В Івано-Франківську Ірина вирішила одразу звернутися до служби зайнятості, і згодом їй знайшли роботу.

Докладніше про працевлаштування на Івано-Франківщині, а також про те, чи зріс рівень безробіття з початком повномасштабного вторгнення російських військ, кого шукають роботодавці та на які умови погоджуються шукачі вакансій, читайте у репортажі Суспільного, пише Ратуша.

“Ми звикли працювати й дуже цього хотіли”

“Потрібна була робота, бо жебракувати не дуже хочеться. Ставати тягарем для інших мешканців теж не хотілося. Ми звикли працювати й дуже цього хотіли”, — розповідає колишня працівниця “Азовсталі” Ірина Савченко.

Через два тижні пошуків працівники служби зайнятості запропонували жінці працювати помічницею кухаря в кафе.

“Я не могла працювати від ранку до вечора шість днів на тиждень, тому просила роботу зі змінним графіком або неповним тижнем зайнятості. Кілька пропозицій було. І сьогодні мене вже працевлаштували, я маю роботу. І вже якось буде життя налагоджуватися”, — говорить Ірина Савченко.

Скільки вимушених переселенців працевлаштували на Прикарпатті

Рівень безробіття на Івано-Франківщині з початком повномасштабного вторгнення російських військ в Україну знизився в порівнянні з минулим роком. За словами директора обласного центру зайнятості Василя Цимбалюка, станом на травень в області зареєстрували 16 тисяч безробітних. Водночас за період із січня до травня 2021 року безробітних налічувалося майже 24 тисячі людей.

Зараз Івано-Франківський обласний центр зайнятості пропонує 960 вакансій. Найбільш затребувані медсестри, підсобні працівники, бармени, офіціанти та швачки.

За словами Василя Цимбалюка, від початку повномасштабної війни до них звернулися 985 вимушених переселенців. З них 320 уже працевлаштовані. Ще 661 людина отримала статус безробітного.

“Є випадки, коли люди з окупованих територій, які навіть не звільнені з попереднього місця роботи, звертаються до служби зайнятості, і ми їх за договорами влаштовуємо на робітничі професії. До прикладу, в Івано-Франківському районі швачками працюють вчителі з вищою освітою. Такі ж випадки є в Калуському і Коломийському районах”, — Василь Цимбалюк.

Директор обласного центру зайнятості каже, що усім, хто шукає роботу, пропонують отримати новий фах у центрі професійно-технічної освіти.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм