З 1 жовтня у Франківську планують відкрити всі садки

З 1 жовтня у Франківську планують відкрити всі садки

З 1 жовтня в Івано-Франківську повністю вирішиться проблема з місцями в дитсадках.

В цьому запевнила заступниця міського голови, директор Департаменту освіти й науки міста Вікторія Дротянко, пише Ратуша з посиланням на МІСТО.

Тим часом ліцеї громади готові прийняти всіх школярів, які бажають вчитися офлайн.

Одразу скажу, що з 1 жовтня ми плануємо відкрити всі садки в громаді і місць вистачить всім бажаючим. Але, коротко, хочу пояснити чому виникла ця ситуація. Десяток садків в Івано-Франківській громаді функціонували протягом літа, саме для працюючих батьків, бо інфраструктура діяла. Пізніше, з вересня, всі зрозуміли, що ситуація стабільна більш-менш в нашому регіоні, і тому було вирішено відкрити й інші дитячі садки і приймати дітей. Обласна військова адміністрація чітко до нас довела, що працювати можуть тільки ті садки, які мають укриття.

А в нашій громаді є такі садочки, які взагалі не мають підвального приміщення, або воно використовується за іншим призначенням – там проходять теплотраси, або переобладнана їдальня. Після цього ми створили комісію ДСНС, яка оглянула кожен садок і зробила висновок чи цей садочок можна відкривати, чи ні. У багатьох дошкільних закладах укриття вміщує 50 осіб, чому тільки 50, бо якщо нема другого виходу, то може бути тільки така кількість людей рази з вихователями і дітьми. Або ж треба облаштовувати другий вихід, що ми й робимо. Тому звісно якщо укриття вміщує 50 осіб, а садок може прийняти 300 діток, ми були змушені прийняти рішення брати діток лише працюючих батьків, це тимчасовий захід, можна сказати з безвиході.

До 1 жовтня ще мають відкрити 4 садочки та взяти вже всіх діток і працюючих, і не працюючих, з нашої громади.

Є ще один нюанс, цього року додалися ще діти ВПО, які мають право на першочергове зарахування до садка і ми не можемо їм відмовити.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм