Винищувачі та штурмовики піднялися у небо на Прикарпатті: льотчики попрощались з Героєм України. ВІДЕО

Так льотчики прощалися зі своїм побратимом Олександром Кукурбою, який загинув, виконуючи бойове завдання на сході.

Ще за життя він був удостоєний звання Герой України. І назавжди залишиться 28-річним.

Біля рідного будинку Олександра Кукурби у гірському селі Верхній Вербіж ніде яблуку впасти. Провести льотчика в останній путь прийшли сотні людей: рідні, односельці, з передової приїхали побратими. Могилу героя зсередини люди виклали квітами – за місцевою традицію, так вшановують дуже поважних людей, йдеться в сюжеті ТСН.

Він був заступником командира ескадрильї і справжнім асом. Літав на штурмовому Су-25. Бій з рашистами прийняв у перші ж хвилини повномасштабного вторгення — намагався зупинити ворожі колони, що сунули на Херсон та Київ.

“Сто бойових вильотів зробити — не просто так. Що таке штурмова авіація — в саме пекло летить літак. По ньому працює все, що може працювати: і ваші, і наші. Льотчики штурмової авіації — це всі герої. Тому що кожен політ може стати останнім”, — розповів один з присутніх на похороні військових.

На рахунку Олександра Кукурби –— понад 20 знищених ворожих танків, 50 різної бронетехніки та понад 300 рашистів. У свої 28 він став повним кавалером орденів Богдана Хмельницького і ще за життя – Героєм України. Востаннє піднявся у небо всоте.

“Це був виліт, була підтримка наших хлопців, треба була підтримка з повітря. Він виконав завдання на відмінно… я не можу сказати, за яких обставин, але загинув. Він виконав завдання. Останній політ — він знищив орків”, — розповів друг дитинства Владислав Бадьон.  

Олександрові Кукурбі віддають останні військові почесті — на землі та у небі. За льотною традицією, над могилою Героя пролітають його побратими на винищувачах та штурмовиках. Так прощаються з пілотами, що назавжди пішли у небо.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм