Вибираємо термостати для холодильника

Вибираємо термостати для холодильника

Підтримка відповідної температури в холодильній або морозильній камері холодильника здійснюється за допомогою термостату для холодильника.

У деяких моделях є додатковий термостат для захисту компресора від перегріву. Пристрій відрізняється за будовою та функціями залежно від різновиду холодильного обладнання. https://patok.com.ua/catalog/termostaty_1/.

Навіщо потрібний термостат

Можна виділити функціональну різницю регуляторів температури в холодильниках різного типу. У компресійних холодильниках пристрій виконує відключення та увімкнення електричного двигуна компресора в автоматичному режимі відповідно до температури в реальному часі. Аналогічна робота виконується в абсорбційних холодильниках, тільки там відбувається включення та відключення нагрівача.

Пристрій характеризується простою будовою. На поверхні випарника є сильфонна трубка. Коли температура випарника падає нижче за необхідне значення, тиск у цій трубці зменшується. Зниження тиску призводить до стискання сильфона, змінюється положення важеля, відбувається розмикання електричного кола.

Основні різновиди

Термостати поділяються на кілька великих груп, основними є три. Всі вони мають подібну зовнішню будову, але розрізняються за температурою, за якої проводять розмикання ланцюга. Регулювання цього значення відбувається у заводських умовах, самостійно проводити коригування не рекомендується, така дія на прилад призведе лише до неправильної роботи.

Вигляд відповідного терморегулятора можна знайти в документації до холодильного обладнання.

Як працює термостат

Разом із зміною температури відбувається зміна тиску. Наприклад, коли температура знижується, знижується і тиск, важіль під впливом зміни розмірів мембрани повертається, певний момент відбувається розмикання електромережі. Коли температурний режим підвищуватиметься, важіль почне рухатися у зворотний бік, завдяки чому електричний ланцюг знову зімкнеться.

Важливу роль цій структурі грає пружина, що діє важіль. Якщо для зміни положення важеля докладатиметься менше зусиль, розмикання почне здійснюватися за меншої температури. Те саме можна сказати про підвищення температури. Саме регулювання необхідних зусиль впливає встановлення допустимого температурного режиму. У деяких моделях для цього використовується ручка, часто регулювання проводиться на заводі, потім в нього не можна вносити корективи.

Ознаки поломки терморегулятора

Визначити необхідність заміни термостата не складе труднощів. На це вкажуть такі ознаки:

  • безупинна робота холодильного обладнання;
  • температура в холодильній камері набула негативних значень;
  • висока температура у морозильній камері;
  • обладнання довільно вимикається та не включається назад тривалий час (або зовсім).

Терморегулятор потрібно змінювати, ремонту такий пристрій не підлягає. Заміну регулятора слід виконувати після виявлення перших ознак поломки, інакше неправильний температурний режим прискорить псування продуктів. Радимо онлайн-сервіс “Patok”.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм