Все, що відомо про ситуацію з сіллю в Україні: чому зникла, чи з’явиться і чим замінити

Із полиць українських магазинів зникла кам’яна сіль, а якщо й є, то її вартість сягає подекуди 90 грн. Гострий дефіцит помітили в усіх регіонах. Усе тому, що найбільший в Україні державний завод “Артемсіль” у Донецькій області припинив роботу через бойові дії.

Все, що відомо про ситуацію з сіллю в Україні, скільки вона коштує, чи з’явиться у продажу та чим можна замінити сіль, читайте в матеріалі ТСН.ua.

Брак кам’яної солі виник через війну. Держпідприємство “Артемсіль” покриває 95% харчової солі на внутрішньому ринку. 

Завод розташований у Соледарі, зараз в місті точаться запеклі бої. У профспілці підприємства розповіли, що 7 квітня дві тисячі працівників залишили завод через ворожі обстріли. Залізничні шляхи, якими постачали продукцію, перебиті.

“Підприємство обов’язково запрацює на території України, щойно буде можливість та будуть налагоджені шляхи сполучення. На цей момент підприємство загалом готове випускати продукцію. Критичних пошкоджень немає. І пластам солі, розташованим на глибині від 200 і більше метрів, нічого не загрожує”, – розповів голова профспілки ДП “Артемсіль” Андрій Попов.

“Все, що можливо було, ми відправили зі складів до торговельних мереж. Те, що сіль під землею, їй дійсно нічого не загрожує”, – розповів керівник пресслужби підприємства Володимир Назаєнко.

“Артемсіль” – найбільший виробник кам’яної солі в Європі – забезпечував продукцією не лише Україну, але й Угорщину, Польщу, Грузію, Молдову, Азербайджан та Румунію. Торік підприємство виготовило два мільйони тонн солі.

Менеджери однієї з українських торговельних мереж розповіли, що після припинення постачань з “Артемсолі” взялись шукати альтернативи.

“На запасах ми протрималися до початку травня. Цього місяця ще була у нас в наявності та в асортименті кам’яна сіль. Також другий чинник, який є, це те, що морська сіль, яка потрапляла на полиці українського ринку, на територію України заїжджала морським шляхом через порти в Одесі. Наразі ведеться реорганізація чи організація цих постачань морської солі постачальниками через Румунію та Болгарію, що своєю чергою відображається на самій ціні”, – розповів директор торгівельного центру мережі супермаркетів Василь Гриньків.

Кам’яна сіль, яка тимчасово замінить вітчизняного виробника, вже є з Данії. Товар дорожчий орієнтовно на 20%, проте невдовзі покриє дефіцит.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм