ВООЗ оголосила віспу мавп глобальною надзвичайною ситуацією. ВІДЕО

Віспу мавп назвали глобальною надзвичайною ситуацією. Це інфекційне захворювання раніше поширювалося переважно в Африці, але недавно його виявили у понад 70 країнах світу.

Голова ВООЗ оголосив режим НС попри те, що в організації немає одностайності щодо доцільності такого кроку, пише Ратуша з посиланням на РАІ.

Попередні кілька десятиліть епідемії віспи мавп траплялися у Центральній та Західній Африці. Проте з травня тисячі хворих виявили у Європі, Північній Америці та інших місцях. За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань у США, хворих — понад 16 тисяч у 74 країнах.

Водночас випадки смерті зареєстровано лише в Африці, переважно в Нігерії та Конго. Там поширюється небезпечніший штам. В Африці віспа мавп передається людям переважно від диких тварин, таких як гризуни. Спалахи зазвичай локальні.

Однак у Європі, Північній Америці та інших місцях інфекція почала поширюватися серед людей, які не контактували з тваринами й не їздили до Африки. Примітно, що 98 % хворих — чоловіки, які мають статеві контакти з чоловіками. Експерти підозрюють, що джерелом спалаху в Європі та Північній Америці були дві вечірки в Бельгії та Іспанії.

Глобальна надзвичайна ситуація — це найвищий рівень небезпеки ВООЗ. Але він не завжди означає, що хвороба особливо заразна чи смертельна. У ВООЗ кажуть, що генеральний директор вніс віспу мавп до цієї категорії, щоб світова спільнота серйозно ставилася до нинішніх спалахів.

Раніше організація оголошувала НС у зв’язку з коронавірусом, поліомієлітом, вірусами Ебола та Зіка.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм