Vogue додав Верховину до списку місць України, які варто відвідати

Будинок-музей Параджанова у Верховині - "маст хев" для відвідування.
Будинок-музей Параджанова у Верховині - "маст хев" для відвідування.

Цього літа українцям випав чудовий шанс опанувати локальний туризм і дізнатися більше про країну, у якій ми живемо. Кордони більшості європейських країн ще закриті, а подорожувати Україною можливо. Редакція українського “Vogue” поділилась улюбленими місцями для відпочинку, від Херсонської області до Закарпаття.

Дарина Слободяник, редакторка відділу культури, подорожує Карпатами 3-4 рази на рік, пише Ратуша з посиланням на Vogue.

Я виросла в Одесі, тому (чи всупереч?) найбільше на світі люблю гори й вважаю, що немає нічого гармонійнішого для людського ока, ніж спостерігати небокрай, порізаний горами. У Карпатах я катаюся на велосипедах і лижах, здіймаюся в гори з рюкзаком, відвідую родичів, багато сплю і збираю ягоди, – розповідає Дарина Слободяник.

Місце, куди дівчина хоче повернутись завжди – це Верховина в Івано-Франківській області.

Я дізналася про це селище давно, коли вперше подивилася фільм Параджанова “Тіні забутих предків”. Його знімали саме у Верховинському районі, у селі Криворівня, і гуцули, яких ми бачимо в кадрі, — це люди, які на початку 1960-х жили в цих місцях, – каже Дарина Слободяник.

Будинок-музей Параджанова у Верховині, де режисер жив під час знімання фільму, дівчина вважає “маст хевом” для відвідування.

Там можна побачити гуцульські кептарі — жилетки з овечої шкури, у яких знімалися актори, вдихнути запорошений запах і уявити собі, як майже 60 років тому геніальний Параджанов роздавав вказівки акторам на майданчику, – додає Дарина.

Відстань Києва до Верховини 600 км, але дорога займає понад 10 годин.

Ми із чоловіком зазвичай робимо зупинку поблизу Івано-Франківська: ночуємо в готелі в одному з прилеглих сіл, уранці п’ємо каву в Івано-Франківську, а потім виїжджаємо в гори, тому що 120 кілометрів від Івано-Франківська до Верховини вам доведеться їхати щонайменше години дві, дорога непроста, – зазначає дівчина.

Щодо поселення у Верховині, редакторка радить винаймати житло у місцевих.

Якось ми жили у великому готелі в самому центрі селища, а іншого разу винайняли житло в місцевих. І я абсолютно точно рекомендую другий варіант, тому що в цьому разі на сніданок вам подадуть чудові деруни або млинці з домашнім чорничним варенням, – розповідає Дарина Слободяник.

ДО ТЕМИ: “Туристи – то справжня біда”: Леся Нікітюк натрапила у Карпатах на “сміттєвий водоспад”. ФОТО

Верховина — колоритне, самобутнє селище з багатою історією й динамічним життям сьогодні, тому нудьгувати точно не доведеться.

Обов’язково сходіть на Писаний Камінь: це скелі заввишки з триповерховий будинок на горі. Висота — приблизно 1100 метрів над рівнем моря. Є легенда, що це давнє язичницьке місце й колись тут жили велетні, – розповідає Дарина.

Я рекомендую поїхати й просто подихати, погуляти й насолодитися виглядом на гори. Справжнісіньке місце сили в таких рідних, знайомих Карпатах. І хочу застерегти: Параджанов не випадково вибрав для знімання фільму саме Верховину й Криворівню — це містичні місця. Такі сни, як тут, мені ніде не снилися, – додає Дарина Слободяник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТОП-5 озер Карпат, які має побачити кожен мандрівник. ФОТО

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм