“Водотеплосервіс” погасить цьогоріч понад 1,6 млн грн боргу за газ

13 вересня Калуська міська рада затвердила Програму фінансової підтримки комунального підприємства «Водотеплосервіс» на 2022-2024 роки.

Обсяг фінансування програми на три роки складе понад 4 млн 144 тис. гривень з бюджету Калуської громади, пише Ратуша з посиланням на Вікна.

План фінансування програми по роках не є рівномірним: найбільшу суму — понад 3 млн 490 тис. гривень — заплановано виділити в 2022 році; на 2023 рік передбачено понад 392 тис. гривень, а на 2024-й — майже 262 тис. гривень.

Усі кошти програми підуть на погашення заборгованості КП «Водотеплосервіс» за розподіл природного газу за договорами з НАК «Нафтогаз України» та АТ «Івано-Франківськгаз».

ДО ТЕМИ: Суд стягнув з КП «Водотеплосервіс» 59 млн грн боргу за кредитом

Як відомо, з початку опалювального сезону виконавцем послуг з централізованого теплопостачання, водопостачання і водовідведення у Калуші буде не КП «Водотеплосервіс», а КП «Калуська енергетична компанія». Міські котельні поки що без газу і для того, щоб новий виконавець послуг міг укласти договір розподілу природного газу з АТ «Івано-Фракнівськгаз» і фізично підключити котельні до систем газопостачання, необхідно погасити заборгованість КП «Водотеплосервіс» перед АТ «Івано-Франківськгаз» — близько 5,8 млн гривень. Під час перемовин з АТ «Івано-Франківськгаз» було досягнуто домовленості щодо реструктуризації цього боргу на 36 місяців, а гарантом його повернення є Калуська міська рада.

Як повідомив на сесії директор КП «Водотеплосервіс» Петро Шевчук, договір реструктуризації заборгованості вже укладали та провели перший платіж — 701 тис. гривень. У серпні міська рада наростила фінансування програми підтримки комунального підприємства на поточний рік до 29 млн гривень і додала кошти для того, щоб ВТС міг почати виконувати договір реструктуризації свого боргу.

ДО ТЕМИ: «Водотеплосервіс» вже може платити зі своїх рахунків зарплату

Наступний платіж, за словами Петра Шевчука, треба провести 31 жовтня. Судячи з обсягу фінансування програми підтримки КП «Водотеплосервіс» на три наступних роки, до кінця поточного року має бути погашено понад 1,6 млн гривень боргу перед АТ «Івано-Франківськгаз». 

Структура боргу є такою: близько 3 млн 154 тис. гривень — за розподіл газу, 1 млн 59 тис. гривень — компенсація за невчасну сплату за договором розподілу, 1 млн 492 тис. гривень — оплата за перевищення фактично використаної потужності, 5,6  тис. гривень — оплата за від’єднання котелень за заявою КП «Водотеплосервіс» і 8,5 тис. гривень — за ремонт і повірку приладів обліку.

«Маючи договір і програму фінансової підтримки, ми можемо укласти догорів приєднання до газу. Облгаз вже погодився», — повідомив депутатам керівник комунального підприємства.  

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм