“Це небезпечно, бо ніколи не знаєш по кого приїдеш”: франківець про особливості роботи водія таксі. ФОТО

Як ви уявляєте роботу водіїв таксі? Приїхав, забрав, відвіз у потрібне місце – здавалося б, що тут важкого? Ще й отримуєш за це гроші! Але робота водія таксі перш за все полягає у спілкуванні з пасажирами, яких упродовж дня буває дуже багато. Кожен з них зі своїм настроєм та проблемами. Хтось хоче розмовляти, хтось – помовчати чи поскандалити. Знаходяться й ті, хто бажає поїхати на Пасічну, після цього в Буковель, а потім… в Чернівці. І все це на плечах таксиста.

Владислав працює водієм таксі в Івано-Франківську два роки. Він має дві основні роботи, але таксування називає своїм захопленням, адже дуже любить автомобілі, кермувати та вільний графік.

Кореспондентці Ратуші хлопець розповів про буденність таксиста, заробіток, веселі історії та конфліктні ситуації з пасажирами.

Чому ти вирішив працювати водієм таксі?

“Мені подобається вільний графік. Хочеш – включаєш програму і працюєш, хочеш – вимикаєш і п’єш каву. У мене з дитинства була мрія – “стати таксистом, як дядя Вітя” (сміється).

ФОТО: Instagram @jumper4313

Який ти водій: мовчазний чи балакучий?

“Залежить від настрою. В більшості говорю з людиною, якщо вона першою починає діалог. А якщо ні, то не заважаю їй думати про своє чи займатись своїми справами”.

Ти знаєш всі дороги та маршрути у Франківську?

“Я знаю всі об’їзди та заїзди. Номери будинків – не дуже. Тому або використовую навігатор, або запитую в людей”.

Яку музику зазвичай вмикаєш в автівці?

“В машині завжди грає плейлист з мого telegram-каналу. Там є різна музика: від репу до року, але я завжди підбираю музику до людей. Якщо люди старші, то Моргенштерна не вмикаю” (сміється).

Що робити, якщо у клієнта закінчились гроші
і він не може оплатити поїздку?

“Нехай залишає щось в завдаток і шукає гроші. Я так три дні проїздив з навушниками пасажира. Хоча, одного разу дівчині не вистачало десяти гривень, щоб оплатити поїздку і вона пообіцяла віддати наступного дня. Дотепер так цього і не зробила. Тому вона досі у мене в телефоні підписана “таксі, винна 10 гривень”. А взагалі, не маєш грошей – не замовляй таксі. Не знецінюй час, який витрачає таксист”.

А що робиш з нетверезими пасажирами, які заснули?

“Було таке декілька разів, але мені вдавалось їх культурно розрухати. Але якщо людина настільки п’яна, то не варто її підвозити”.

Забуті речі пасажирів стають твоїми?

“Ні, я завжди все повертаю і ніколи нічого не привласнюю. Останнє, що було – iPhone 11, який я підвіз людям в інший кінець міста. Гроші взяв, як за доставку, а не космічні 200-500 гривень, як це часто буває”.

Хто частіше грюкає дверима?

“Жінки. Хоча, останнім часом це уміло роблять всі”.

Які чайові тобі найчастіше залишають?

“Зазвичай, ніхто їх не залишає. Декілька людей можуть залишити 5-10 гривень. Найбільші чайові отримав тоді, коли поїздка вартувала 40 гривень, а пасажир дав 200 без решти”.

Чому таксисти так добре розбираються у політиці
та в схожих актуальних темах?

“У мене є правило: у таксі ніякої політики, релігії та коронавірусу. Не люблю про це все розмовляти і тим більше жалітися на дороги” (сміється).

Водії таксі, які працюють біля франківського вокзалу – найбагатші?

“О так! Вони завжди рахують вартість поїздки у дві сторони. Наприклад, везуть людину на Пасічну, але враховують ще й відстань, яку їм потрібно проїхати назад до вокзалу”.

ФОТО: ілюстративне

Куди їхати, якщо мало замовлень?

“У такі моменти треба їхати відпочивати, пити каву, займатися своїми справами. Не варто витрачати свій час на очікування замовлення”.

Найстрашніше для водія – це…

“Великі купюри! Особливо, коли ввели купюру 1000 гривень. А ще коли ти їдеш далеко за місто і не береш завдаток, або береш підсадку посеред ночі кудись в село.

Ну і страшні ціни на бензин. Дуже страшні!”

Скільки заробляють водії таксі?

“Все залежить від пори року, а також будній це день чи вихідний. Рекорд у мене був на різдвяних святах – за три дні я заробив 7 000 гривень”.

А яка атмосфера в таксистів у різдвяні дні? Люди трапляються більш веселі чи роздратовані, бо нічого не встигають?

“Різдвяно-новорічні дні класні! Коли я таксував у цей період, у мене позаду завжди була гірлянда для атмосфери. Люди, зазвичай, траплялись веселі та більш розслаблені, бо вони мали багато клопотів, а коли сідали в таксі, то це для них був такий собі перепочинок”.

А в саму новорічну ніч ти працював коли-небудь?

“Ні, жодного разу. Декілька разів думав виїжджати, але треба розуміти, що в новорічну ніч роботи немає взагалі. Дуже багато водіїв таксі хочуть підзаробити у цю ніч, бо там подвійні тарифи, а в результаті роботи на всіх просто не вистачає”.

Найвеселіша історія за весь час твоєї роботи?

“Якось я посеред ночі віз хлопців. Спочатку в Надвірну, бо там дуже смачна кава на OKKO (і це правда, вона там справді дуже смачна!). Наступною зупинкою був Буковель, бо хлопці дуже хотіли там сфотографуватись. Дорогою назад я їм знайшов водія, який повіз їх ще в Чернівці, бо вони дуже хотіли потрапити в “Appeti” (ред. фастфуд)”.

А скандальні історії були?

“Так, нещодавно мене дуже сильно побили, бо я не хотів брати п’ятьох людей в таксі. Хто не знає, зазвичай, дозволено перевозити тільки чотирьох пасажирів.

Я приїхав на вказану адресу, підійшли три дівчини та два хлопці. Я відмовився їх перевозити і сказав, що можу взяти тільки чотирьох. Вони точно бути “під чимось” і почали провокувати конфлікт. Я говорив з ними нормально, запитував навіщо їм це все, якщо можна викликати ще одне таксі. Один з хлопців зняв з моєї машини шашку та викинув. Я намагався подзвонити до поліції, потім зв’язався зі своїм товаришем. Ми хотіли нормально поговорити, але вони почали бійку. Далі я не дуже щось пам’ятаю, бо мене побили. Я вдарився головою об свою машину, впав на землю, мій друг посадив мене в автомобіль і викликав швидку, бо я втрачав свідомість. З поліцією теж все було складно і цю справу до сьогодні не вирішили.

Тому таксі – трохи небезпечна робота, особливо якщо ти працюєш ввечері та вночі. Ніколи не знаєш по кого приїдеш“.

ФОТО: Instagram @jumper4313

Що тобі подобається в цій роботі найбільше?

“Вільний графік, нові знайомства та швидкі гроші. Та й загалом я дуже люблю керувати авто, тому ця робота мені дуже подобається”.

А що дратує?

“В більшості дратують пасажири, які не вміють користуватися додатком таксі, неправильно вказують адреси. Також ті, які замовляють таксі економкласу, але думають, що вони президенти планети Земля. В багатьох людей дуже зверхнє ставлення до водіїв, мені навіть нещодавно сказали “ти ж таксист, ви всі тут гроші, ви всі продажні”.

Ще дратують люди, які починають змінювати маршрут посеред дороги і говорити, щоб я по декілька разів зупинявся у потрібних місцях. А потім ще й купюра в усіх мінімум 200 гривень”.

Маєш що сказати пасажирам?

“Коли замовляєте таксі, вказуйте всі нюанси: зупинки, яка у вас купюра, чи є у вас діти до 12 років, який у вас багаж. Поводьте себе ввічливо, як це роблю я з кожним пасажиром. І не ведіться на стереотипи про таксистів, вони вже далеко не правдиві!”

ФОТО: Instagram @jumper4313

Юля Стасюк

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм