Вкрадена “перемога”: Шевченко позиватиметься на Вірастюка до Європейського Суду з прав і свобод людини

Сьогодні Василь Вірастюк під час засідання Верховної Ради України склав присягу народного депутата України. Натомість Олександр Шевченко вважає перемогу свого конкурента “нечесним призначенням” та готує позов до Європейського Суду з прав і свобод людини.

Про це Олександр Шевченко написав на своїй сторінці у Facebook, пише Ратуша.

Ми розуміємо, що це є не перемогою, а нечесним призначенням, його просто «зробили» депутатом. Це розуміють і народні обранці, які під час присяги вигукували слова «Ганьба» на адресу фальсифікаторів – влади та Вірастюка.

ДО ТЕМИ: Зеленський вважає, що вибори на окрузі №87 відбулися за законом і переміг на них Вірастюк

Члени депутатської групи партії «За майбутнє» підготували спільну заяву та висловили незадоволення стосовно обрання депутатом стронгмена.

«Ви вкрали цю перемогу. Ви обікрали народ Прикарпаття. Народ України все пам’ятає, все бачить. І те, що ви забрали, він поверне собі», – сказав під час виступу народний депутат Ігор Палиця.А ми і далі продовжуємо боротися за правду, за конституційне право українців обирати владу! Наша команда готує позов до Європейського Суду з прав і свобод людини! Ми доведемо, що український народ має право на власне волевиявлення! Ганьба, яка сталася у 87-му окрузі ніколи більше не повинна повторитися в Україні!- йдеться в дописі.

Нагадаємо, 28 березня на Івано-Франківщині відбулися проміжні вибори народного депутата у 87-му виборчому окрузі з центром у Надвірній. Тут балотувалися 14 кандидатів.

4 квітня на сайті ЦВК з’явилися дані 100% протоколів ДВК, згідно з якими перемогу на довиборах до ВР у 87-му окрузі здобув кандидат від партії “Слуга народу” Вірастюк.

Поліція порушила 17 кримінальних проваджень стосовно ймовірних порушень під час проміжних виборів в окрузі №87.

5 квітня ЦВК прийняла до подальшого розгляду й опрацювання протокол ОВК про підсумки голосування в одномандатному виборчому окрузі № 87, проте 12 квітня зобов’язала уточнити його з урахуванням рішень судів.

Велика палата Верховного Суду постановою від 1 травня скасувала протокол ЦВК від 22 квітня, яким переможцем на виборах до Верховної Ради в окрузі № 87 визнано Вірастюка.

На засіданні 19 травня на виконання постанови Великої палати Верховного Суду ЦВК встановила результати виборів в одномандатному виборчому окрузі № 87. Проте 21 травня кандидат Олександр Шевченко оскаржив дії ЦВК, протокол та окремі пункти постанови комісії. Верховний Суд розглянув цей позов та 23 травня частково задовольнив його – скасував пункти 1-2 постанови та протокол ЦВК від 19 травня.

ЦВК 25 травня повідомила, що оскаржила рішення Верховного Суду.

5 червня Велика палата Верховного Суду залишила в силі протокол ЦВК про результати виборів до Верховної Ради у 87-му окрузі, згідно з яким перемогу здобув Вірастюк.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм