З початку широкомасштабного російського вторгнення Оперативний штаб при Державній екологічній інспекції України зафіксував 231 злочин проти довкілля, з них три – на Прикарпатті.
Про це повідомляє Ратуша з посиланням на пресслужбу Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.
Уряд України продовжує документувати злочини окупантів проти довкілля і буде використовувати всі можливості для притягнення до відповідальності країни агресора. Ця робота базується на міжнародному досвіді і відбувається з залученням провідних фахівців з України та з-за кордону.
ДО ТЕМИ: Екологічні злочини росії: які вони і чим це загрожує
Важливим кроком для зміцнення міжнародної співпраці у галузі захисту довкілля стало прийняття Верховною Радою Закону «Про приєднання України до Конвенції про транскордонний вплив промислових аварій» 3 травня 2022 року.
“Для України в сьогоднішніх умовах, коли окупант обстрілює промислові об’єкти та провокує масштабні аварії на нашій території, важливо використовувати всі доступні міжнародні правові інструменти, щоб убезпечити громадян і довкілля від наслідків “руського миру”. Це важливо і для інших країн, адже такі аварії несуть у собі ризики транскордонного впливу. Долучення до Конвенції – це об’єднання зусиль з європейськими країнами, США, Канадою, заручення міжнародною підтримкою та допомогою у вирішенні зазначених питань”, – прокоментував Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.
10 травня Кабінет Міністрів затвердив нові спеціальні такси для обчислення розміру шкоди природно-заповідному фонду України. Встановлення нових такс дозволить обчислювати реальні обсяги завданої російським агресором шкоди.
Залиште відповідь