Відомий франківський скульптор створив модель пам’ятника Святому Папі Івану Павлу II. ФОТО

Скульптор Книшук Данило створив модель пам’ятника Святому Папі Івану Павлу II.

Публiчна експозицiя моделi приурочена до 20-ї рiчницi вiзиту папи до України, пише Ратуша з посиланням на Art project of Ukrainian sculptor Knyshuk Danylo “Personality”.

За його словами, однiєю з найвизначніших подій у житті нашої країни став візит Івана Павла ІІ в Україну 23-27 червня 2001 року.

Мене захопила багатогранність цієї людини: поет, драматург, педагог, богослов, філософ історії, миротворець, феноменолог і, навіть, актор, – йдеться у повідомленні.

Іван Павло ІІ один з найвпливовіших особистостей ХХ століття, та людина з безмежно великим і добрим люблячим серцем. Посол Миру, будівничий мостів.

Папа вибачався за помилки минулого, просив прощення за помилки церкви. Ми безмежно вдячнi Папi за мудрий досвiд, за знищення, створених комуністичним тоталiтарним режимом, мурiв між різними народами. Його шанують і люблять у всьому світі, він надихає мільйони людей своїми вчинками, словами та філософією життя. Слова i дiяння Папи щодо об’днання людей дуже актуальне для нас.

Папу канонізували у 2014 році, тому я хотів підкреслити його святість. Скульптура створена з любовю і наче закликає до миру – взiрець, на який повинна рівнятися людина.

Я дослiджував пластичнi рiшення iснуючих пам’ятникiв в різних куточках світу, а також вивчав пам’ятники, які створювались іншим святим і Папам. Мені хотілося, щоб образ легко і по-новому б сприймався та звеличувалась душа від споглядання, – розповів скульптор. – Вважаю, образ має заспокоювати та надихати людей творити добро. Щоб людина думала про вічне, iдеальне.

також зауважив, що для нього важливо стало те вiдкриття, що вiдчуття архiтектури органiчне з створюваним монументом пластикою та пiдкреслює прогресивнiсть, сучаснiсть, свiжiсть, живiсть, присутнiсть.

Хотілось, щоб з образом була взаємодія, щоб виникало у людей бажання доторкнутись. Це важлива жива присутність.

Отже, пам’ятник також є своєрідним символом, він привертає максимальну увагу до етичних, гуманістичний ідей та методiв, саме в цей, пройнятий суперечностями час.

ДОВІДКА: Книшук Данило Михайлович, народився 2 грудня 1978 р. в м. Києві. До 2005 р. проживав м. Івано-Франківську, де закінчив Івано-Франківський Національний технічний університет нафти і газу. З 2000 р. займався творчою діяльністю, графікою та скульптурою. У 2012 р. закінчив Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури за спеціальністю «Монументальна скульптура». З 2012 р. також займався любительською журналістикою. Був учасником та переможцем багатьох скульптурних конкурсів. Зараз проживає та працює у м. Києві.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм