Від початку року на Прикарпатті за корупцію засудили дев’ять осіб

Сьогодні під час дев’ятої сесії Івано-Франківської обласної ради восьмого демократичного скликання депутати заслухали звіт керівника обласної прокуратури про результати діяльності у першому півріччі 2021 року.

Впродовж першого півріччя 2021 року на Прикарпатті розпочали роботу шість новостворених окружних прокуратур, в яких зменшилась кількість керівних посад. До них призначено лише тих прокурорів, які успішно пройшли атестацію на профкомпетентність. Про це під час засідання доповів очільник прокуратури Івано-Франківської області Роман Хима, передає кореспондент Ратуші.

Упродовж шести місяців 2021 року закріплено тенденцію до зниження рівня злочинності, який залишився одним з найнижчих серед регіонів держави: 28 кримінальних правопорушень на 10 тисяч населення. За пів року кількість кримінальних порушень зменшилась на 3%, кримінальних посягань проти власності на 14%, в тому числі на 18% крадіжок та 23% грабежів. Більше, як на третину знизився рівень підліткової злочинності,- зазначив посадовець.

У господарській діяльності обліковано вісім кримінальних правопорушень легалізації майна, отриманого незаконно. Ще 15 пов’язані з ухиленням від сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів до бюджету.

Відчутніші результати протидії хабарництву. Зокрема, за фактами прийняття пропозицій і обіцянок в одержанні неправомірної вигоди службовою особою з 16 до 27.

Здійснювалось досудове розслідування в майже 27 тисячах кримінальних проваджень, у понад 5 тисяч із них досудове розслідування – завершено, з яких у кожному четвертому у суди скеровано обвинувальні акти.

До суду направили 60 обвинувальних актів про корупційні кримінальні правопорушення. З них:

  • 24 – про вчинення злочинів у бюджетній сфері,
  • 13 – у сфері земельних правових відносин,
  • 2 – у кредитно-фінансовій системі,
  • 2 – у сфері охорони довкілля.

Кожен третій з 19, скерованих до суду обвинувальних актів, за фактами хабарництва. В цих актах встановлено збитків на суму 10,5 мільйона гривень, з яких відшкодовано 1,4 мільйона гривень; накладено арешти на майно 16,4 мільйона гривень, заявлено позовів на 8,8 мільйона гривень. За вчинення корупційних злочинів судами засуджено 9 осіб. Майже 90% осіб, щодо яких постановлені судові рішення щодо корупції, притягнуті до адміністративної відповідальності,- наголосив Роман Хима.

Щодо порушень у бюджетній сфері до суду скерували 35 обвинувальних актів, у сфері земельних відносин – 21. Загалом у цих кримінальних правопорушеннях встановлено суму збитків на понад 8 мільйонів гривень.

Через порушення закону у використанні лісових ресурсів та надр до суду скеровано відповідно 24 та 17 обвинувальних актів. Проти організованим формам злочинності скеровано до суду 9 обвинувальних актів щодо близько 50 членів організованих груп. Чотири – про злочини економічної сфери ( три з корумпованими зв’язками), два – у сфері незаконного обігу наркотиків, по одному – незаконне позбавлення волі нарко- і алкозалежних осіб під виглядом їх реабілітації та щодо незаконного переправлення осіб через держкордон, за фактами розбійних нападів,- резюмував очільник прокуратури області.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм