Від початку року на Прикарпатті розпочали 12 кримінальних проваджень щодо організованих груп

Упродовж 6 місяців 2021 року правоохоронні органи області зареєстрували 12 кримінальних проваджень стосовно організованих груп. До суду скерували 9 обвинувальних актів стосовно 47 осіб, якими вчинили 44 кримінальні правопорушення.

У закінчених провадженнях повідомлено про підозру щодо вчинення злочинів у складі організованих груп 47 особам, пише Ратуша з посиланням на пресслужбу Івано-Франківської обласної прокуратури.

Встановили 2,2 млн грн збитків, відшкодували 787 тис. грн. Водночас наклали арешт на майно підозрюваних на суму 3,8 млн грн.

За 6 місяців 2021 року правоохоронні органи розшукали двох учасників організованих груп, стосовно одного з них до Офісу Генерального прокурора скеровано документи про екстрадицію, стосовно іншого обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення застави, – йдеться в повідомленні.

На даний час правоохоронці проводять досудове розслідування у 3 кримінальних провадженнях стосовно організованих груп, із яких:

  • 1 – про злочини у сфері незаконного обігу психотропних речовин та прекурсорів;
  • 1 – стосовно розшуканого підозрюваного у вчиненні розбійного нападу;
  • 1 – стосовно керівника банківської установи (спеціальне досудове розслідування).

ДО ТЕМИ: За порушення карантину: у Коломиї на розважальний заклад відкрили кримінальне провадження. ФОТО

У 2 кримінальних провадженнях готуються висновки щодо наявності ознак організованої групи.

Судами з постановленням кінцевих рішень, які набрали законної сили, розглянуто 5 кримінальних проваджень цієї категорії стосовно 12 членів організованих груп.

У всіх розглянутих кримінальних провадженнях підтверджено кваліфікуючу ознаку «вчинення злочину організованою групою».

Водночас прокурори реагували на незаконні судові рішення у справах стосовно членів організованих груп.За результатами розгляду 2 апеляційних та 1 касаційної скарги прокурорів скасовано вироки й ухвали судів у 3 кримінальних справах щодо 6 учасників злочинних угруповань, у тому числі щодо 3 – через м’якість призначеного покарання. Робота на зазначеному напрямі триває, – інформує пресслужба.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм