В «Укравтодорі» підтвердили виділення коштів на добудову моста на Пасічну

В «Укравтодорі» підтвердили намір виділити фінансування для добудови моста через річку Бистрицю Солотвинську в Івано-Франківську.

Про це інформує кореспондент Ратуші.

«Переправа через річку Бистриця Солотвинська, якою нині користуються містяни, була побудована у 1969 році. Міст визнаний обмежено придатним для експлуатації. Рух транспорту по ньому є ризиком для життя та здоров’я громадян. Згідно з документацією, його термін експлуатації уже завершився у серпні 2021. Цей міст забезпечує транспортне сполучення із одним із найбільших мікрорайонів Івано-Франківська: «Пасічна». Там проживає третина містян. Він збігається із дорогою національного значення Н-09 Мукачево – Львів. Виходом з ситуації є будівництво нового мосту через річку Бистриця Солотвинська на продовженні вулиці Хіміків та відповідної транспортної розв’язки», – повідомили в «Укравтодорі».

ДО ТЕМИ: “Ходіть пішки або їдьте на роверах”: старий пасічнянський міст закривають на ремонт

Парламент та Уряд забезпечили виділення перших 60 млн грн субвенції з державного бюджету на будівництво нового мосту та транспортної розв’язки. Необхідний обсяг субвенції з державного бюджету — ще 100 млн грн.«Поки будівництво нового мосту у Івано-Франківську на паузі, старий міст системно руйнується. В середньому ним щодня проїжджають 10 тис. одиниць транспорту. Його закриття повністю відріже шлях цілому мікрорайону. А руйнування у годину пік, поки на ньому їде громадський транспорт чи карети “швидкої” до лікарні поблизу, може мати трагічні наслідки» – зазначив народний депутат України Едуард Прощук.

Нагадаємо, наприкінці лютого вчергове оголосили тендер на закупівлю робіт на мості через річку Бистриця Солотвинська та транспортної розв’язки в районі вул. Хіміків-Надрічна. Очікувана вартість робіт становить 329 690 000 гривень.

У листопаді минулого року Кабінет Міністрів України виділив 60 мільйонів гривень на будівництво моста через річку Бистриця Солотвинська та транспортної розв’язки в районі вулиць Хіміків та Надрічна.

Будівництво моста розпочалося у 2017 році. Воно передбачає три черги: перша – будівництво розв’язки в районі вулиць Хіміків – Надрічна, друга – будівництво під’їзної дороги з вулиці Хіміків, третя – спорудження самого моста.

Роботи почали з кінця – з третьої черги. На початку липня 2017 року управління капітального будівництва (УКБ) міськвиконкому оголосило тендер з очікуваною вартістю 206,6 млн грн.

Найнижчу ціну тоді запропонувала фірма “Мостобудівельний загін №112” – 120 млн грн – і виграла тендер.

Вже через рік, 3 жовтня 2018 року, міське УКБ укладає угоду з ТОВ “Мостобудівельний загін № 112” про додаткові роботи з будівництва мосту на 58,35 млн грн.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм