В Україні ввели в обіг нові монети незвичайної форми. ФОТО

В Україні з 30 грудня ввели в обіг нові монети по 10 гривень. Головна їх особливість – незвичайна форма; монети будуть не круглими, як заведено, а ромбовидними.

Про це повідомляє Ратуша з посиланням на Слово і діло.

Тематика у чотирьох видів монет номіналом в 10 грн буде одна – це Україна часів козацтва. На срібних десятигривенниках будуть викарбувані козацькі клейноди (символи влади) чотирьох українських гетьманів – Григорія Лободи, Богдана Хмельницького, Петра Дорошенка та Івана Скоропадського.

Відзначається, що монети будуть переважно сувенірними – вони будуть продаватися комплектом в чотири одиниці в дерев’яному футлярі.

ДО ТЕМИ: Нацбанк випустить пам’ятну монету на свята «Рік Тигра». ФОТО

«Історична традиція протягом століть визначила список клейнодів Війська Запорозького – прапор, булава, бунчук, печатка, пернач, литаври, сурми, каламар і т.д. саме гетьманські печатки – невід’ємні атрибути влади гетьманів Григорія Лободи, Богдана Хмельницького, Петра Дорошенка та Івана Скоропадського несуть смисловий акцент набору монет і представляють козацьку добу від її зародження до Сутінків і уособлюють потужні Історичні пласти» – сказано в повідомленні НБУ.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм