«В москві вам буде краще»: як скандальний єпископ Никита втікав з храму на Довженка. ВІДЕО

«В москві вам буде краще»: як скандальний єпископ Никита втікав з храму на Довженка. ВІДЕО

Сьогодні, 28 березня в Івано-Франківську в храмі Різдва Христового на вулиці Довженка, яка належала УПЦ московського патріархату, священники ПЦУ провели перше історичне богослужіння.

Проте перед цим представники московського патріархату майже годину не допускали священнослужителів і активістів до храму, поводились дуже агресивно, пише Ратуша.

Врешті вони таки покинули територію Храму під оплески франківської громади. Серед перших втікачів був і скандальний єпископ Нікіта, який занесений в базу “Миротворця”.

Новопризначений єпископ донедавна був секретарем у Чернівецько-Буковинській єпархії. Під час нещодавніх обшуків СБУ знайшла там методички з Москви, посвідчення окупантів.

Водночас з’явилась інформація про причетність батюшки до секс-скандалу – в Мережі опублікували фото Микити та підлітка-хориста.

Архимандрита Никиту у цю єпархію призначили єпископом 23 листопада замість митрополита Івано-Франківського і Коломийського Серафима, який утік до Росії.

Однак вже 25 листопада Никита (в миру – Андрій Сторожук) потрапив у скандал. В ході обшуків на території Чернівецько-Буковинської єпархії, в якій він був секретарем, СБУ виявили його у спідній білизні з 17-річним хлопцем-хористом. Архимандрит заявив, що роздягнутися їх змусили працівники СБУ.

В ході обшуків також був виявлений російський паспорт у головного місцевого ієрарха, митрополита Чернівецького і Буковинського Мелетія. Також викрито листування керівників єпархії зі своїми московськими кураторами, в яких вони отримують “методички” щодо “особливостей” проведення церковних літургій після повномасштабного вторгнення.

30 листопада СБУ внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про кримінальне провадження щодо невстановлених осіб Чернівецько-Буковинської єпархії, в діях яких наявні ознаки злочину, передбаченого ч.1 ст. 301-1 Кримінального кодексу (одержання доступу до дитячої порнографії, її придбання, зберігання, ввезення, перевезення чи інше переміщення, виготовлення, збут і розповсюдження).

За даними джерел, йдеться про керівника Чернівецько-Буковинського єпархіального управління митрополита Мелетія (Єгоренка) та секретаря архімандрита Никиту (Сторожука).

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм