В Івано-Франківську вуличний барабанщик 10% свого заробітку відправляє на ЗСУ. ФОТО/ВІДЕО

Киянин Олег Ордановський грає барабанні кавери на українські пісні на Вічевому майдані в Івано-Франківську. 10% свого заробітку щодня він перераховує на допомогу Збройним силам України. У день виходить від 100 до 900 грн. Усе залежить від того, скільки годин грає музикант.

Організовувати концерти музиканту допомагає його дівчина Марина Дяченко, пише Ратуша з посиланням на Суспільне.

“Спочатку ми збирали на фонд “Повернись живим”. Тоді в прихистку познайомилися з дівчиною Мар’яною, яка збирає конкретно бійцям на передову на медичні рюкзаки, які коштують приблизно 2 500 євро. Їх потребують, і тому ми відправляємо гроші зараз їй”, — розповідає Марина Дяченко.

На вихідні Олег та Марина переважно їздять до Львова, а у будні Олег грає на Вічевому майдані в Івано-Франківську. Пара зупиняється в готелях, аби вносити свою лепту в підтримку економіки України. Олег Ордановський розповідає, що барабани — древній інструмент, який підіймає бойовий дух та додає сили.

“Більшість людей дуже яскраво зустрічають, дуже по-домашньому. Вони підходять, дякують”, — каже Олег.

Музикант створює кавери на українські пісні, які набули популярності у період повномасштабного вторгнення російської армії в Україну. Хлопець каже, своїми каверами хоче показати всю красу барабанної установки й викликати в людей емоції. З його слів, зараз люди позитивно реагують, коли чують від нього барабанний кавер на пісні “Ой у лузі червона калина” та “Стефанія”.

Харків’янин Павло Стефаниць слухає у виконанні Олега Ордановського “Червону калину”.

“Мені дуже подобається ця пісня. Вона захоплює дух, є відчуття патріотизму. І зараз це, мабуть, — найпопулярніша пісня, від якої — мурашки по шкірі. Дуже подобається Івано-Франківськ — справжній український дух гуцульської культури. Ходимо до театру, бачимо, як живе Західна Україна, і частинку її перевеземо до себе, до Харкова”, — ділиться Павло Стефаниць.

Музиканта запрошували виступати за кордоном, проте Олег та Марина вирішили, що Україну не покидатимуть.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм