В Івано-Франківську презентують нову докудраму “Ніколи знову”. ФОТО

26 червня в Івано-Франківську відбудеться прем’єра вокальної документальної драми “Ніколи знову”. Виставу презентуватимуть у бомбосховищі Університету Короля Данила.

Про це розповів Суспільному режисер Франківського драмтеатру Олексій Лейбюк, пише Ратуша.

Постановка поєднує історичні пісні та розповіді очевидців про злочини радянської армії під час та після Другої світової війни.

“Нам вдалося віднайти вісім лемківських старовинних пісень. Потім я шукала українські народні пісні. Одна з них під назвою “А вже років 200″ датується 1850 роком. Наскільки я знаю, вперше вона була записана десь в центральній частині України”, — каже артистка Галина Баранкевич.

За словами співачки Ксенії Пранничук, яка бере участь у постановці, це — драма про те, що пережили українці та про що боялися говорити раніше.

Співачка говорить:

“Хочу через пісню передавати той біль, те завзяття, той непереборний дух, який колись мали наші предки. І в цьому часі передати його через виставу, пісню. Це, я вважаю, дуже велика місія”.

Режисер Олексій Лейбюк каже, драма “Ніколи знову” розповідає сім історій про злочини радянської влади, які росіяни повторюють зараз.

“Вони так само забороняли українську мову, так само ґвалтували, виселяли жінок, так само обстрілювали міста. Саме оці сім історій ми вибрали, але в цих семи історіях — мільйони історій українців. І “ніколи знову” — воно зараз знову. Просто без “ніколи”, — каже Олексій Лейбюк.

За його словами, усі гроші від продажу квитків перерахують на потреби ЗСУ.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм