В Івано-Франківську майстриня виготовляє окопні свічки для бійців. ФОТО/ВІДЕО

Іванофранківка Тетяна Полоносова виготовляє окопні свічки для українських військових. Першу партію із трьох сотень свічок жінка вже відправила на передову.

Про це вона розповіла кореспондентці Суспільного, пише Ратуша.

З її слів, за увесь час вона виготовила понад 500 свічок.

Ними військові можуть зігрітися в окопах, розігріти воду чи їжу та висушити одяг. Окопна свічка також стає в пригоді й людям, які змушені ховатися від обстрілів у підвалах.

“У цивільних справді є потреба. Ми навіть домовилися з ними, що я буду раз у тиждень висилати їм ці свічки, не кажучи вже про наших військових. Вони їх потребують, хоч зараз і літо. Вони зариваються в окоп на півтора-два метри, земля сира. І щоб поспати на землі, ставиш свічку, вона пропалюється кілька годин і вже тепліше”, – каже Тетяна Полоносова.

Майстерню жінка облаштувала в одному із приміщень Палацу Потоцьких. Окопні свічки Тетяна виготовляє разом із подругою тричі на тиждень, у вільний від роботи час. Тетяна каже, процес виготовлення – нескладний. Для цього необхідно підготувати бляшанки, картон та віск.

“Така от маленька свічка може горіти до двох годин. А більша – приблизно 6-8 годин”, – розповідає майстриня.

Тетяна планує виготовляти ще більше окопних свічок для військових. Однак, каже жінка, все залежить від наявності необхідного матеріалу. Тож майстриня просить небайдужих про допомогу. Зараз їй найбільше потрібен віск.

“Коли ми облаштовували майстерню, я сказала, що моя найбільша мрія – це якнайшвидше її згорнути. Це не тому, що мені не подобається цим займатися, просто хочу, щоб потреба в них зникла, щоб закінчилася війна”, – каже Тетяна Полоносова.

Консервні бляшанки, віск та картон Тетяна просить приносити до Палацу Потоцьких у вівторок, середу та четвер. Також майстриня запрошує охочих долучитися, щоб допомогти виготовляти окопні свічки. Докладнішу інформацію можна дізнатися за телефоном 050 130 22 45.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм