Українців просять підписати петицію для отримання громадянства франківському воїну ЗСУ з Бурятії

Українців просять підписати петицію для отримання громадянства франківському воїну ЗСУ з Бурятії

На сайті президента України зареєстрували електронну петицію про надання громадянства України воїну 108 батальйону 10 окремої гірсько-штурмової бригади Олексію Васильєву. Захисник — родом з Республіки Бурятія (Росія) та наразі з російським паспортом захищає Україну від окупантів.

Про це на Facebook-сторінці повідомив дядько бійця, український автор Дорж Бату (Андрій Васильєв), пише Ратуша з посиланням на Суспільне.

У своєму дописі він просить справедливості для свого небожа, який служить у лавах Збройних сил України.

“Я не буду пояснювати, для чого нам потрібна справедливість, інакше, рівно вісім років тому, українці б не вийшли на Майдан. Але Майдан стався, бо українці хотіли справедливості. Саме тому сьогодні ми відзначаємо День Гідності і Свободи. Тож сьогодні я попрошу у вас не грошей на ЗСУ, а справедливості”, — пише Дорж Бату.

У 2009 році Олексій переїхав з Улан-Уде в Україну, а саме — в Івано-Франківськ. Тут вивчив українську, отримав фах актора та працював діджеєм.

Два роки тому хлопець вступив в армію. Одна з мотивацій — отримати громадянство України. Наразі воїн служить стрільцем-помічником гранатометника у 108 батальйоні 10 окремої гірсько-штурмової бригади.

“Ціною крові і власного здоров‘я він захищав Київську область і схід. Dura lex, sed lex — щойно в нього завершиться контракт із ЗСУ, згідно з законом України, Олексій втратить підстави законно перебувати на території країни, яку він захищав”, — пише Дорж Бату.

Електронна петиція має набрати 25 тисяч голосів за 90 днів, щоб її розглянув Президент України. Наразі проголосували 879 людей та залишилося 85 днів.

За посиланням — електронна петиція про “Надання Олексію Васильєву — громадянину Росії (республіка Бурятія), який захищає Україну у складі ЗСУ, громадянства України”.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм