Українським АЗС встановили нову граничну вартість пального

Міністерство економіки України опублікувало нову граничну вартість бензину та дизельного пального, від якої АЗС можуть встановлювати свою націнку.

Про це йдеться на офіційному сайті відомства, пише Ратуша з посиланням на ТСН.

Так, середні розрахункові ціни для бензину наразі становлять 31,75 гривень за літр, для дизельного пального – 29,07 гривень за літр. Таким чином, середня вартість цих видів пального збільшилася на 91 коп./літр – для бензину та на 77 коп./літр – для дизельного пального відповідно.

Із урахуванням граничних торговельних націнок максимальна ціна на “звичайний” бензин в роздрібних мережах не повинна перевищувати 36,75 грн/л, на “звичайне” дизпальне – 36,07 грн/л.

ДО ТЕМИ: Українські АЗС змінили ціни на бензин та дизельне пальне

Зазначимо, востаннє ці дані оновлювалися на початку лютого.

Додамо, що Кабмін зовсім нещодавно вніс зміни до формули розрахунку середньої ціни. Зокрема, до неї були включені логістичні та інші витрати мереж АЗС в розмірі 27 дол./т або плюс 66 коп./л (з ПДВ) до вартості бензину і 73 коп./л (з ПДВ) – до ДП. Зокрема, були ухвалені зміни урядової постанови №1236 від 9 грудня 2020 року. Згідно з новою редакцією документа, на період дії карантину встановлені граничні рівні торговельної надбавки до середньої ціни дизельного пального (не вище 7 грн/літр) і бензину (не вище 5 грн/літр).

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм