Україна хоче повноцінно вступити в ЄС у 2024 році – міністр економіки

Перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко вважає, що Україна має повноцінно стати членом Європейського Союзу у 2024 році. 

Про це вона повідомила у колонці для УП “Як буде відновлюватися Україна?”, пише Ратуша.

“Ми розраховуємо отримати статус кандидата на вступ до ЄС уже влітку цього року. Перша частина нашої заявки вже подана. Такими ж стрімкими темпами ми виконаємо всі вимоги до України як майбутнього члена ЄС. Це наш шлях справжньої демократії та свободи”, – зазначила Свириденко.

Міністр додала, що Україна розраховує стати повноцінним членом Європейського Союзу вже у 2024 році.

Також, за словами Свириденко, Україні важливо забезпечити максимальне відновлення транспортної та соціальної інфраструктури за 24 місяці.

ДО ТЕМИ: ЄС вводить п’ятий пакет санкцій проти росії та білорусі: вугілля, банки, порти, держзакупівлі 

Крім того, українська сторона буде наполягати на тому, щоб РФ заплатила за всі руйнування, які спричинила. 

“Порушення норм міжнародного права з боку РФ є настільки значущими, що заморожені активи мають бути конфісковані. Ми працюємо над тим, аби держави, які заморозили активи РФ, також зняли імунітети, які ще захищають ці активи, і спрямовували ці кошти на відновлення України”.

Також в Україні пропонують впровадити спеціальне імпортне мито на всі товари та послуги з РФ для тих економік, які з різних причин не готові впровадити цілковите ембарго.

“Враховуючи, що РФ постачає в основному біржові товари, таке мито не обтяжить покупця, а країна-агресор знизить ціну постачання на його розмір. Зібрані таким чином кошти можуть перераховуватись Україні для фінансування відновлювальних проектів”. 

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм