У Ворохті готуються до відзначення сторіччя трамплінів

Цьогоріч планується відзначення сторіччя ворохтянських трамплінів.

Про це повідомили на сторінці Ворохтянської селищної ради, передає “Західний кур’єр”.

З цього приводу відбулася робоча зустріч. Основні питання обговорення: коли, як і в якому форматі проводити урочистості.

За підсумками зустрічі, вирішили проводити святкування у межах чемпіонату України з стрибків трампліну та лижного двоборства у Ворохті 18-20 лютого.

Також створили оргкомітет святкування до якого увійшли: Михайло Марків (голова оргкомітету), Юрій Гриньків, Валерій Одайський, Ярослав Макаревич, Віталій Кермощук, Дмитро Дутчак та Ігор Гладиш.

У Ворохтянській селищній раді запрошують до співпраці всіх активних мешканців громади, представників бізнесу, мас-медіа, партнерів та бажаючих долучитися до організації та проведення святкувань з нагоди сторіччя ворохтянських трамплінів.

Варто відзначити, що саме 1922 роком датована перша, офіційна письмова згадка про відкриття професійного трампліну та проведення змагань зі стрибків на лижах у Ворохті.

Трамплін збудували ще за Польщі. Тут проводились всесоюзні змагання, а місцеві вихованці формують збірну України.

Насправді у Ворохті не один трамплін, їх комплекс. Адже тут не лише тренуються та виступають дорослі спортсмени, але також займаються діти. В межах місцевої навчально-спортивної бази «Авангард» діє обласна ДЮСШ зі зимових видів спорту. Відтак тут є кілька спусків різного рівня складності.

Найвищий з них – К-90 – і є найбільшим трампліном в Україні. Зараз трамплін знаходиться в аварійному стані. Востаннє його реконструювали ще за СРСР, але це однаково не заважає проводити тут всеукраїнські змагання. Точніше, не залишає вибору – навіть подібних йому в країні не існує. Тим часом на міжнародній арені українські стрибуни демонструють відповідні результати.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм