У медзаклади Лисецької громади на Франківщині приїхали дев’ятеро лікарів-волонтерів з Чехії. ФОТО

11 травня у двох медичних закладах Лисецької територіальної громади розпочали роботу медики-волонтери з Чехії. Упродовж тижня вони працюватимуть у місцевій лікарні та приватному хірургічному центрі “БРАСС”.

Про те, як громаді вдалося запросити чеських спеціалістів, де вони житимуть і які їхні перші враження від Прикарпаття, читайте у репортажі Суспільного, пише Ратуша.

Голова Лисецької селищної громади Анатолій Лущак розповідає, що медики проживатимуть разом із вимушеними переселенцями у школі.

“Вони можуть поспілкуватися з людьми, які втекли від обстрілів та бомбардувань. Дуже важливо донести біль українців до всього світу. Він має бути почутий”, — говорить Анатолій Лущак.

Він додає, що у лікарні медиків розподілили по відділеннях. 11 травня спеціалісти вперше долучилися до проведення операцій.

Лікар-волонтер Ондрей Плацек каже, що він та інші медики з Чехії взяли на роботі відпустку, щоб поїхати допомагати лікарям в Україну. Він також розповідає, хто входить до чеської медичної команди волонтерів.

“Нас попросили, щоб ми полегшили роботу місцевим медикам, адже протягом минулих місяців у них справді було багато роботи. Наша команда — це анестезіолог, три медсестри, які також займаються анестезією, і кілька асистентів. З нас сформували дві групи для волонтерства у двох медзакладах”, — говорить Ондрей.

Чоловік проживає у Лисці три дні. Він каже, що захоплюється тутешніми лікарями.

“Я вражений відданістю місцевих медиків, тим, як щиро вони намагаються допомогти людям, які змушені були тікати зі свого дому, шукаючи порятунку тут”, — ділиться лікар.

Бара Ягерська, яка також приїхала з Чехії допомагати лисецьким медикам, розповідає, що першу волонтерську місію виконувала в Африці у 2008 році. І з того часу їздить у країни, де потрібна її допомога.

“Ми хочемо допомагати, чим можемо, і хочемо дізнатися, чого саме Лисецька лікарня зараз потребує, щоб наступного разу привезти це. Сьогодні ми брали участь в операції на переломі, якому два місяці. Вона була дійсно складною, проте українські медики провели її дуже вдало. Тому я рада, що можу бачити, як вони працюють. Адже в моїй країні ми не часто бачимо переломи такої давності. Це було цікаво для мене, як для спеціаліста”, — розповіла Бара Ягерська.

Медиків із Чехії вдалося запросити у Лисець завдяки співпраці громади з клінікою “БРАСС”.

“Сподіваюся, що такі місточки співпраці, зокрема між медиками, сприятимуть розвитку нашої громади”, — каже Анатолій Лущак.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм