У Матеївецькій ТГ пусткою стоять будинки культури: відновлювати їх не будуть. ВІДЕО

Будинок зареєстрований між стовпами 0067 та 0068. Такі записи ще й нині можна побачити у паспортах мешканців Трача, Цуцулина, Кривобродів, Коростів та Гуцулівки.

Люди там ще живуть на “Кубані” чи на “Комарі”. Назв вулиць майже немає, пише Ратуша з посиланням на РАІ.

Нещодавно ці села доєдналися до Матеївецької громади. Тепер там пробують навести ладу в документах мешканців. Ще громада отримала 5 будинків культури, які практично стоять пусткою.

Першим нас стрічає Цуцулин. Тут мешкає до двохсот людей. Є в населеному пункті і будинок культури. Хоча є тільке те, що від нього залишилося.

Зовсім інша картина у сусідньому Трачі. Заклад культури хоч і невеликий, але доглянутий. Завідувачка бібліотеки Олександра Підлетейчук каже, що відколи село увійшло до громади, значно покращилися справи у культурі.

ДО ТЕМИ: Івано-Франківщина зберегла близько чотири тисяч культурних пам’яток. ВІДЕО

А от щодо закладу культури в Цуцулині, то бібліотекарка вважає, що його треба відновлювати.

Керівництво громади має іншу точку зору. Вони зверталися із проханням до Міністерства культури про ліквідацію установи. Отримали відмову. А ще там колись, до входження у громаду, працювали “5 осіб”.

Таких культурних об’єкти є ще три. Практично всі занедбані. Тому їх відновлювати не будуть. Бо за рік з цих 5 населених пунктів вдалося зібрати понад 50 тисяч гривень. А відновлення будь-якої установи це сотні тисяч.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм