У Львові провели складну операцію 10-річному прикарпатцю з нестандартною вродженою вадою серця

У Львові 10-річному Назарку з нестандартною вродженою вадою серця провели складну двоетапну гібридну операцію.

Про це повідомляє Ратуша з посиланням на пресслужбу клінічної лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова.

Історія пацієнта. До лікарні звернулися батьки хлопчика з Івано-Франківщини з єдиним симптомом – син знепритомнів. Знадобилося близько місяця обстежень для правильної діагностики, оскільки часто вроджені вади серця бувають нестандартними та непомітними. Провівши комп’ютерну томографію наші спеціалісти встановили остаточний діагноз – аномальний дренаж легеневих вен у верхню порожнисту вену. Простішими словами – це неправильне приєднання судин від правої легені до верхньої порожнистої вени. А мало б бути до лівого передсердя. Для батьків це було справжнім шоком, адже жодних симптомів недуги у сина не спостерігалось.

ДО ТЕМИ: В Україні вперше провели операцію за допомогою віртуальної реальності

Зваживши всі ризики наші спеціалісти Центру серця та судин, за участі професора Елеонського університету Томаса Врочека, вирішили провести двоетапну гібридну операцію.

Перший етап – ендоваскулярний, тобто без жодного розрізу інтервенційні радіологи закрили венозний протік до судин спеціальним оклюдером, де змішувались всі види крові. Таким чином розділили венозну кров від артеріальної.

Наступним етапом було створення всередині серця невеликого тунелю, щоб кров текла правильно – від правої легені до лівого передсердя.

Усе пройшло успішно й сьогодні Назарко вже активно ходить та готується до виписки, – йдеться у повідомленні.

Важливо! Такі нестандартні вроджені вади серця в діток часто роками не дають про себе знати та не всі хвороби серця легко діагностувати. Тому лікарі вкотре закликають проходити планові медичні обстеження та вчасно звертатися до лікарів!

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм