У Калуші аматорський театр презентував п’єсу “Час Героїв”. ФОТО

«Жив для спасіння Вітчизни не довго, але до кінця…» – основний меседж п’єси «Час Героїв» у постановці Народного аматорського театру «ЛюбАрт», презентація якої нещодавно відбулася у музеї «Калуська в’язниця».

Автори вистави – Любов та Ігор Липовські, пише Ратуша з посиланням на Facebook-сторінку міського голови Калуша Андрія Найди.

За основу постановки взято реальні події, які розгорталися у 50-их роках в урочищі Утренє на Рожнятівщині. Останній бій біля криївки. Юна героїня має виконати важливу місію – не здатися ворогові живими. І граната, яка випадає з її рук, вирішує долю юних Героїв.

Люба Липовська, засновниця театру, каже, що подвиг молодих людей того часу дивує, громадянська свідомість була високою саме у селах. І довгий час їх героїзм був не оцінений достойно, не приймалася й подача теми. Ще перед 2014-им роком пропонували сценарій п’єси для поставки у різні театри, але чули: «Не на часі».Перша назва п’єси – «Без зброї».

У 2015 році на фестивалі середньовічної культури «ТуСтань!» вперше її представили у читці, без постановки. Присутні пройнялися змістом та запросили театралів до участі у Львівському фестивалі «Ніч театрів».

Коли 24 лютого почалася війна, актори запропонували відновити постановку, зазначаючи, що саме зараз час Героїв, і смерть юних вояків УПА було недаремною. На основі їх подвигу виросло нове покоління з високим патріотизмом.

До театральної спільноти долучився і 14-річний маріуполівець Давид Денесенко, який теж доносив тему героїзму до глядача.

Любов Василівна побудувала виставу так, щоб не погружати дітей, глядача у тему смерті, а дала можливість кожному додумати… У фіналі всі присутні долучилися до перформансу – виконання Гімну націоналістів під синьо-жовті та червоно-чорні знамена. Зал, який був заповнений вщент, так і не зміг вмістити всіх охочих… Тому чекаємо ще однієї постановки. Сподіваємося, що в найближчім часі говорити про героїв минувшини і сьогодення будемо зі словами: «Дякуємо за Перемогу»! – написав очільник міста.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм