У Франківську влада покращуватиме взаємодію з мешканцями та бізнесом через цифрові технології. ФОТО

Сьогодні в Івано-Франківську відбулася презентація проєкту з налагодження комунікацій громади і міської влади за допомогою електронних сервісів. 

Проєкт реалізує громадська організація «Івано-Франківський регіональний центр» у співпраці з міською радою та має на меті спростити комунікації громадськості з місцевою владою для вироблення локальної політики та вирішення місцевих справ за участі мешканців, пише Ратуша.

Цифрові технології – це процес невідворотний і неминучий. Хочемо ми того чи ні, але занурюємося в ці процеси і ковідна ситуація прискорює ці речі, оскільки дає можливість убезпечитися через відсутність прямих контактів, – зазначила голова ГО «Івано-Франківський регіональний центр», експертка проєкту Наталія Кобильчак.

Найперше, що планують втілити в ході проєктної діяльності – це запустити сервіс електронних консультацій, щоб покращити залученість мешканців до вирішення місцевих справ та розробки локальних політик.

Електронні консультації є складовою національної платформи е-демократії E-DEM, яку створив Фонд Східна Європа в межах швейцарсько-української Програми EGAP.

Ще одним кроком стане популяризація використання інших технологій civic tech у громаді.

Civic tech є цифровими технологіями, які допомагають налагодити і покращити взаємовідносини між людьми, громадським суспільством, бізнесом та владою, зробити ці відносини відкритими та підзвітними, а також підсилюють голос громадян в прийнятті рішень на локальному рівні. Підсилення значущості використання цифрових технологій спричинена як коронакризою, так і значним розширенням території громади внаслідок приєднання 18-ти населених пунктів, віддалених від обласного центру.

Для прикладу, то й же Бюджет участі, коли мешканці долучаються до розподілу державних коштів, є одним з інструментів civic tech, – зауважила Наталія Кобильчак.

Бюджет участі – демократичний процес, який надає можливість кожному жителю брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проєктів для покращення міста/ОТГ та/або голосування за них.

Крім того, планують провести “цифрову діагностику” Івано-Франківського муніципалітету (інвентаризацію всіх наявних інформаційних систем, баз даних, електронних сервісів і т.д.) та сформувати програму дій щодо цифрового розвитку громади.

З наступного тижня для цієї “цифрової діагностики” створять відповідну робочу групу, до участі запрошують всіх активних мешканців, а також представників громадського і бізнес-сектору, які мають знання та ідеї щодо цифрового перетворення Івано-франківської громади.

Ще одне завдання проєкту – організувати навчальні заходи та публічні обговорення щодо використання електронних інструментів у громаді. Найбільш активні учасники отримають брендову та сувенірну продукцію.

Надалі новостворений “цифровий” департамент налагоджуватиме комунікації між владою і мешканцями для їхньої залученості до вироблення локальних політик та координуватиме роботу муніципалітету щодо цифрового розвитку.

Зараз людям зручніше користуватися смартфоном, а не ходити кудись, щоб отримати певну послугу. Раніше не було такої системи, де різні сервіси співпрацювали б між собою. Тому наша ціль – виявити всі ці сервіси, які працюють, а які ні з тих чи інших причин та об’єднати їх в одному ресурсі, щоб було зручно заходити та отримувати послуги онлайн, – зазначила начальниця відділу стратегічних комунікацій департаменту стратегічного розвитку, цифрових трансформацій Івано-Франківської міської ради Кристина Гнатів.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм