У Франківську провели змагання на честь заслуженого тренера України Шарого. ФОТО/ВІДЕО

Дводенний всеукраїнський турнір з легкоатлетичних метань пам’яті заслуженого тренера України Івана Шарого відбувся в Івано-Франківську впродовж 8-9 вересня. Спортсмени змагалися на стадіоні університету нафти і газу ім. Анатолія Гемби.

Організатор змагань Віталій Матешко кореспондентці Суспільного розповів, що такий захід проводять вперше. Участь у турнірі взяли приблизно 60 легкоатлетів з Івано-Франківщини, Тернопільщини, Вінниччини, Львівщини та Чернівецької області, пише Ратуша.

14-річний спортсмен Владислав Яворський став переможцем в категорії до 16 років. Хлопець розповідає, що у спорті — два роки. Він тренується три-чотири години шість днів у тиждень.

“Метнув на 15 м 35 см. Не дуже задоволений, бо є кращий результат – 15 м 64 см. Наступного тижня їдемо на чемпіонат України у Львів. А це були стартові випробування перед основними”, – каже Владислав Яворський.

Спортсмен Олексій Навроцький розповідає, що приїхав на змагання з Тернополя. Хлопцеві 16 років, метанням він займається приблизно п’ять років.

“Я сьогодні встановив свій власний рекорд – 13 м 77 см. Я задоволений своїм сьогоднішнім результатом. Вдалося все. Атмосфера тут прекрасна”, – говорить Олексій Навроцький.

Рефері у змаганнях зі штовхання ядра Наталія Шарий розповідає, що була дружиною тренера. Сама з 1970-х років у спорті. Зараз вона – майстер спорту міжнародного класу зі штовхання ядра. Жінка каже, що впродовж певного часу подружжя разом тренувало спортсменів. Наталя пригадує, що чоловік був дуже відповідальним.

“Він був великою людиною, справедливою, чесною. Мав завжди свою лінію, він мав думку, він нікого не виправляв, багато читав. Фізіологію вчив, біохімію. Його все цікавило, тому що треба було, щоб спортсмени здорові були і травм не мали”, – розповіла Наталія Шарий.

Іван Шарий був першим тренером стронгмена Назарія Павліва. Спортсмен пригадує, що тренер просто підійшов до нього у дворі і запросив на секцію. Назарій сьогодні бере участь у змаганнях, щоб вшанувати його пам’ять та пригадати атмосферу .

“Він сам родом з Полтавщини, але його доля закинула в наше місто. І він його любив. І не тільки наше місто, а й Україну. І нас — учнів — учив це також робити. Я знаю, що він, як досвідчений тренер, мав запрошення навіть з інших країн, щоб тренувати спортсменів. Але він не погодився на такі переїзди і продовжував тренувати нас – українських хлопців і дівчат”, – говорить Назарій Павлів.

За словами організатора заходу Віталія Матешка, спортсмени змагалися у штовханні ядра, метанні диска, списа та молота. Переможців визначали у кількох вікових групах: юнаки до 16 років, до 18, юніори, молодь та дорослі.

“У нас цього року небагато дорослих атлетів через те, що багато змагань в інших містах України паралельно відбувається. Але, сподіваємося, що наступного року вони завітають до нас”, – сказав Віталій Матешко.

Переможці та призери в кожній категорії отримали медалі та подарунки.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм