У Франківську пройшла графічна виставка відомого художника. ВІДЕО

Кольорові ліногравюри та офорти відомого українського графіка Олександра Данченка можна оглянути в Музеї мистецтв Прикарпаття. Тут відкрилася виставка з нагоди 95-річчя з дня народження автора. На розсуд глядачів представлено 25 його кращих робіт.

Олександр Данченко – учень засновника української школи графіки уродженця Прикарпаття Василя Касіяна, пише Ратуша з посиланням на Вежу.

Мистецтвознавці вважають, це той випадок, коли талановитий вихованець подекуди перевершив талант наставника.

Він працює в класичних техніках. Якщо зараз більшість сучасних художників роблять змішану техніку і ніхто не повертається до такої традиційної і дуже важкої та затратної роботи, то він якраз показав, як це треба робити, як треба відноситись до своєї роботи. Ми ділимось надбаннями, які він нам залишив, – каже директор музею мистецтв Василь Романець.

“Визвольна війна українського народу” – дипломна серія творчих робіт Олександра Данченка. Багатофігурні тематичні композиції вражають різноплановістю та передачею духу боротьби козацтва під проводом Богдана Хмельницького. Чимало представлених робіт – ілюстрації до творів Тараса Шевченка.

Художник-графік, ілюстратор, заслужений діяч мистецтв Олександр Данченко відомий також своїми оформленням творів Олеся Гончара, Олександра Довженка, Джованні Бокаччо, Михайла Салтикова-Щедріна. В експозиції виставки – лише частина графічних творів відомого майстра , які є у фондах музею.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм