У Франківську презентували виставку графіки художника Петра Грицюка. ФОТО

В Івано-Франківську, у фортечній галереї “Бастіон”, відкрили виставку графіки митця з Яремчанщини Петра Грицюка “Графічний кракелюр”.

Представлені твори виконані в авторській манері. Усього в галереї експонується десять робіт графіка, пише Ратуша з посиланням на Суспільне.

“Графічний кракелюр — це так звана манера графіки, для якої характерна перевага кривих ліній. Вони в сукупності створюють ілюзію тріщин (кракелюрів). Я відібрав для виставки роботи, об’єднані єдиним змістом філософського пізнання, буття, світогляду та пошуку”, — розповідає Петро Грицюк.

З його слів, представленні твори є графічним продовженням попередньої серії робіт “На гранях суперечностей”.

“За допомогою техніки кракелюру я у своїх картинах зображую загальновідомі цінності та надбання так, щоб була можливість задуматися, осмислити, зробити якісь певні висновки. Водночас у цих роботах переслідується мета неоднозначного трактування змісту”, — каже митець.

Іванофранківка Марта Ленько говорить, що прийшла на виставку, аби перейняти досвід у художника, адже й сама творить.

“Роботи дуже цікаві. Особливо зачаровує авторська техніка Петра Грицюка. Я бачила з анонсу назву виставки. Знаю, що кракелюр — це такі тріщинки, які з часом утворюються на творах мистецтва. Але у картинах художника — зовсім інакша інтерпретація. Досі мені не доводилося бачити схоже. Це — гарна нагода дізнатися щось нове для себе”, — ділиться Марта Ленько.

Графік Петро Грицюк додає, що нині працює над створенням серій робіт “Філософія кольору” та “Окрилена планета”.

Виставку експонуватимуть у фортечній галереї “Бастіон” два тижні.

ДОВІДКА: Петро Грицюк народився 7 листопада 1979 року в селі Микуличин на Яремчанщині. За фахом юрист, у вільний час пише картини і вірші. Автор провів низку персональних виставок в Україні, Греції, Канаді, Угорщині, Румунії.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм