У Франківську перед одним з банків черги, аби оформити заявку на виплати від міжнародних організацій. Що відомо

У Франківську утворились черги до банків “А-банк”, де допомагають оформити заявку на виплати від міжнародних організацій.

Черги зберігаються впродовж декількох днів, здебільшого чекають люди старшого віку, пише Ратуша.

Франківці вишиковуються в черги до відділень банку, який поширює інформацію на роздруківках, що виплачує допомогу внутрішньопереміщеним особам.

Одна з пенсіонерок зізналась, що прийшла сюди, бо їй порадила сусідка:

Мені сусідка сказала, що в «А-Банку» платять гроші. Треба картку зробити, і тоді автоматично ти будеш у якійсь системі, і платитимуть по 2 тисячі на місяць. Відкрила рахунок у банку, заплатила 40 грн і їх поклали їй на рахунок.

Картку активували, перевірили особисті дані й поставили кілька питань. Мовляв, з ким проживає, яку пенсію отримує і т. д. Жінці сказали чекати повідомлень.

Водночас у банку людям лише допомагають оформлювати заявку на виплати. Також пояснюють, як оформити заявку самостійно онлайн. Гроші ж нараховують безготівково на рахунок.

Платформа єДопомога надає можливість залишити заявку на фінансову підтримку від міжнародних організацій. Мінсоцполітики проводить верифікацію даних заявника, використовуючи наявні державні інформаційні реєстри та бази даних, що дозволяє отримувати перевірену інформацію про особу.

Рішення щодо надання допомоги відповідній категорії населення та сум виплат приймають міжнародні організації. На сайті вказано, що :

Пріоритетними є найнезахищені верстви населення, що мають соціальні статуси такі як: особа з інвалідністю, пенсіонер, одинока мати або батько, багатодітна сім’я, отримувач допомоги малозабезпеченим сім’ям зокрема з числа внутрішньо переміщених осіб. Мінсоцполітики докладає максимальних зусиль задля збільшення кількості міжнародних організацій, що можуть надати грошову допомогу українцям, що постраждали від війни.

Досі не зрозумілим залишається той факт, що усі масово пішли саме до «А-Банку», адже оформити таку картку можна у будь-якому банку. Ба більше, при реєстрації на сайті «єДопомога» можна вказати дані вже відкритого рахунку у будь-якому банку. 

Очевидно спрацювало “сарафанне радіо” та  особиста зацікавленість банку, адже вони отримують купу клієнтів, які відкривають у них рахунки та ще й кладуть туди перші 40 грн.

Як оформити заявку на виплату онлайн

Залишити заявку на виплату можна на платформі єДопомога. Для цього потрібно вказати інформацію про себе та членів сім’ї (дітей та недієздатних осіб), а саме:

  • прізвище, ім’я по-батькові, згідно з ідентифікаційним документом;
  • ідентифікаційний код;
  • паспорт громадянина України, ID-картка, посвідка на постійне або тимчасове проживання, свідоцтво про народження дитини;
  • адреси зареєстрованого та фактичного місця проживання;
  • номер телефону;
  • IBAN (необхідний для виплати допомоги на рахунок).

Коли надійде виплата

Фіксованих термінів немає. Після того, як Міжнародна організація приймає рішення щодо виплати грошей заявникам, їх перелік передають на допомогу. Міжнародна організація обробляє заявки згідно з власними положеннями.

Рішення щодо надання допомоги та суми приймають міжнародні організації. Пріоритетно гроші надають вимушеним переселенцям, людям з інвалідністю, пенсіонерам, одиноким батькам та багатодітним сім’ям.

Уточнити статус заявки можна на цій же платформі єДопомога. Також там можна перевірити надходження грошей на рахунок, для цього вказати IBAN вашого рахунку.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм