У Франківську організували благодійний ярмарок на підтримку армії

Благодійний ярмарок “Lastivka garage sale” провели на терасі Промприладу в Івано-Франківську. На ньому місцеві жителі разом із волонтерами продавали свої речі, щоб допомогти українській армії. Половину вторгованих грошей організатори відправлять на рахунок письменника Сергія Жадана, який закуповує автівки для військових.

Ідея організувати гараж-сейл виникла в засновниці ініціативи “Франківськ, який треба берегти” Марії Козакевич, пише Ратуша з посиланням на Суспільне.

“Під час жіночих посиденьок ми зрозуміли, що комусь не вистачає качалки, щоб просто пиріг спекти. Розкачує тісто просто пляшкою. Хтось каже, що хоче посадити квітку, але не має горшка. В цих звичайних розмовах народилася думка: “Чому би нам для тих людей, які приїхали в наше місто і потребують якихось звичайних побутових речей, не організувати ярмарок”. Водночас, може, у франківців на балконах, горищах є ці речі й вони ними не користуються, вони — в хорошому стані”, — каже Марія Козакевич.

Жінка розповідає, долучилися допомогти в цій справі й вимушені переселенці. Дехто з них надав свої речі, а дехто прийшов їх продати сам. Під час екскурсій містом, які організовує Марія, вона познайомилася із жителями з інших міст.

Волонтерка Тетяна Пашинська принесла на ярмарок керамічний посуд.

“Він — зроблений руками українців, дорослих і маленьких, на воркшопах. Ці речі залишилися в нас у майстернях. Ми їх доглазурували два дні тому і вирішили все це продати, а гроші віддати на ЗСУ і на проєкт, де ми переоблаштовуємо житло для переселенців”, — каже Тетяна Пашинська.

Тетяна Жамкова разом із донькою Анастасією приїхали до Івано-Франківська із Запоріжжя. На розпродажу знайшли багато цікавого для себе.

“Ми вже брали участь в подібному заході в Палаці Потоцьких. Настя там купувала персні, браслетики. Такі благодійні заходи потрібно проводити. Вони допомагають людям позбутися непотрібних речей, а комусь вони необхідні. Крім того, це ще — допомога армії. Це зараз — перше питання, куди треба відправляти свою силу, волю і можливості”, — розповідає Тетяна Жамкова.

За словами Марії Козакевич, половину вторгованих грошей з розпродажу організатори відправлять на підтримку ЗСУ. Також волонтери планують проводити й надалі такі заходи.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм