У Франківську куплять кілька домівок для тимчасового проживання переселенців

В Івано-Франківську затвердили програму, яка дозволить з державного міського бюджету купувати житло в тимчасове користування для внутрішньопереміщених осіб на 2021-2024 роки.

Відповідне рішення прийняли під час позачергової сесії міської ради, пише Ратуша.

За словами очільника міста Руслана Марцінківа, ці домівки не надаватимуть у приватну власність, а лише як соціальне житло, тобто воно залишатиметься власністю громади, проте там будуть мешкати переселенці.

“За” рішення проголосували 35 депутатів.

Заступник міського голови-директор Департаменту інфраструктури, житлового та комунальної політики Михайло Смушак зазначив, що станом на 1 жовтня 2021 року на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов та отримання житла у м. Івано-Франківську перебуває 27 сімей внутрішньо переміщених осіб.

ДО ТЕМИ: На Прикарпатті проживає майже чотири тисячі переселенців. ІНФОГРАФІКА

Джерелами фінансування Програми є кошти державного та міського бюджету в пропорції 70% на 30%, відповідно.

Згідно з поданою заявкою, державний бюджет виділив 1750 тис. грн на придбання житла для внутрішньо переміщених осіб. Ще 750 тис. грн виділили з міського бюджету. За ці кошти мають придбати 6 квартир – 4 однокімнатні і 2 двокімнатні.

Особливістю є те, що ці квартири призначені виключно для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб і не можуть бути приватизовані, – додав посадовець.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм