У Франківську комунальники ненароком розкопали частину унікальної Галицької Брами. ФОТО

У Франківську комунальники ненароком розкопали частину унікальної Галицької Брами. ФОТО

На вулиці Галицькій в Івано-Франківську, акурат на місці “зниклої” Галицької Брами, проводяться земельні роботи та вчергове відкрились частини конструкцій 17-18ст.

Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук повідомив архітектор Ігор Панчишин, пише Ратуша.

Говорити про те, що це частина легендарної Галицької Брами є всі підстави. Колись навпроти через дорогу таки були відкриті фундаменти і археологами зафіксовані. Та обіцянки музеєфікувати їх, ні забудівники, ні відповідальні чиновники не дотримались. Потім, зовсім недавно, при поглибленні підвалу оцієї зеленої аптеки теж були виявлені квадри білого каменю…але і це залишилось поза досяжністю охоронців спадщини.

Тепер, за його словами, чергові “кабельно-комунікаційні” розкопки відкрили регулярно тесані блоки вапнякових квадрів.

На жаль частину з них робітники просто розбили і їх свіжі уламки доломітів лежать відкриті публіці.

Якось відсутні реакції будь-кого чи то активних “ентузіастів” Тисменицької Брами, чи взагалі чиновництва від археології (правда здається в цьому місті таких немає), чи якихось пам’яткоохоронців. Така природа археологічних досліджень в містах, що артефакти виявляються лише в процесі земельних робіт. Був час, коли коло кожного нового розкопу відразу починались обстеження і якісь рухи, то тепер останні роки все це нікого не цікавить…Пропоную бігом хоч глянути (зглянутись) на справжні речі допоки це не закопали у вічність…

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм