У Франківську художниця проводить арттерапію для дітей-переселенців. ФОТО

Івано-франківська художниця Оксана Тригуб-Мілашевич організувала майстер-класи з малювання для дітей-переселенців.

Такі заняття є безкоштовними, розповіла мисткиня кореспондентці Суспільного, пише Ратуша.

Оксана Тригуб-Мілашевич займається з дітьми щовівторка у фортечній галереї “Бастіон”. Художниця працює за методикою інтуїтивного живопису. За її словами, завдяки фарбам діти розкриваються та виплескують всі емоції.

“Діти постійно приходять. Приходять з радістю, діти обіймаються, діти раді, очі в них світяться. Це навіть словами не передати. Від батьків, бабусь чи дідусів відчувається така душевна подяка. Це зігріває. В цьому є великий сенс — в тому, що ми робимо”, — каже Оксана.

Діти, які змушені були тікати від війни, приходять на закриті майстер-класи. Проте арттерапія допомагає їм відволіктися від пережитого і згодом їхні малюнки виходять різнокольорові та оригінальні, розповідає художниця.

Харків’янка Ганна Плигач втретє прийшла з донькою та сином. Жінка розповідає, малювання заспокоює її дітей та звільняє від негативних емоцій.

“Моя донька ходила в Харкові на такі заняття. Тому їй це потрібно, вона дуже любить виражати свої емоції через малювання. А син вже тут пішов на малювання і йому теж сподобалося. Я їх сюди привела, бо вони справді в стресі, вони зараз дуже емоційні. Це навіть на малюнках видно, бо вони зараз обирають темніші кольори”, — розповідає Ганна Плигач.

Під час майстер-класів діти також мають можливість навчитися основам малювання. Одне заняття триває годину.

Вперше на арттерапію прийшла 9-річна Валерія. Дівчинка каже, що також мріє стати художницею. Сьогодні вона вчилася малювати акриловими фарбами.

“Я малюю квітку. Вибрала її, бо хочу намалювати щось про природу. Мені дуже сподобалося. Я, напевно, буду сюди ще приходити”, — ділиться учасниця заняття.

За словами художниці Оксани Тригуб-Мілашевич, 30 червня відбудеться виставка картин. У ній також експонуватимуться й малюнки, які вона разом із дітьми створила під час майстер-класів.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм