У Франківську буде премія імені Івана Прокопа. ФОТО

У Франківську буде премія імені Івана Прокопа. ФОТО

На фасаді Івано-Франківської дитячої музичної школи №2 ім. Барвінського встановили пам’ятну дошку попередньому керівнику закладу – Івану Прокопу. Цей заклад Іван Андрійович очолював понад два десятки років.

Іван Прокоп вів активну педагогічну діяльність, як в школі, так і за її межами, надавав консультації учням школи на час їх підготовки до участі в конкурсах, пише Ратуша.

За словами міського голови Руслана Марцінківа, Прокоп був відмінним керівником, мав велику кількість здібностей та авторитет серед колег.

«Іван Андрійович був унікальною особистістю. До нього прислуховувались колеги та учні. Він постійно підтримував власний високий виконавський рівень та був вимогливим до викладачів. Він заслужив, аби у нас була міська премія імені Івана Прокопа», – зауважив Марцінків.

Довідково: Прокоп Іван Андрійович, народився 30 березня 1941 р. у м.Львові. Рано осиротів. З 1949 р. виховувався в сім’ї тітки в м. Івано-Франківську (Станіславові).

В 1955 р. поступив в Івано-Франківське культурно-освітнє училище, тепер  фаховий музичний коледж ім. Д.Січинського.

Ще навчаючись на IV курсі був прийнятий на посаду педагога-акомпаніатора в музичне училище. В 1960 р. поступив у Львівську державну консерваторію ім. М.Лисенка, де і  залишився працювати. В цей період працює солістом Львівської філармонії. У 1966 році в зв’язку з хворобою тітки повертається в м. Івано-Франківськ, працює в музичному училищі ім. Д.Січинського на посаді викладача спеціального фортепіано, а також викладав такі предмети, як фортепіанний ансамбль, концертмейстерський клас, педагогічну практику, працював концертмейстером. За час роботи в музичному училищі виховав десятки студентів, які працюють в різних куточках України. З 1966 р.- 2005 р. концертуючий піаніст.

У 1985 р. призначений на посаду заступника директора з навчальної роботи Івано-Франківського музичного училища. 

З 1999 р.  – директор Івано-Франківської дитячої музичної школи № 2 ім. В.Барвінського, де пропрацював більш ніж 20 років.

Був Головою Президії ради директорів початкових мистецьких закладів Івано-Франківської області, членом  експертної комісії при обласному управлінні культури, членом колегії при Департаменті культури Івано-Франківської міської ради, членом Ради старійшин при Івано-Франківській міській раді, у 2018 р. удостоєний звання «Людина року-2018», у 2020 р. нагороджений медаллю ректора ЛНМА ім. М.Лисенка  – І.М.Пилатюка «Гордість консерваторії», медаллю  «За заслуги перед Прикарпаттям», домінант проєкту «Славетні Галичани», який започаткований народною депутаткою України Оксаною Савчук. 

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм