У Франківську 35 закладів освіти перевірили на дотримання правил охорони праці: які виявили порушення

Сьогодні під час засідання виконкому Івано-Франківської місткої ради начальник управління праці Наталія Дмитраш доповіла про стан охорони праці на комунальних підприємствах та в закладах освіти міста.

 За її словами, фахівці вивчили стан дотримання законодавства в частині охорони праці в 45 підприємствах. Серед них: 35 закладів освіти (9 дошкільних навчальних закладів, 16 ліцеїв, 9 професійно-технічних навчальних закладів та ін.) та 10 житлово-комунальних підприємств, пише Ратуша.

Можна зауважити, що керівники підприємств та закладів оперативно реагують на виявлені недоліки та надають інформацію про усунення фактів недотримання вимог законодавства. Однак, залишився ряд порушень, які на сьогоднішній день не усунені, – зазначила посадовиця.

ДО ТЕМИ: Франківський суд взяв під варту керівника управління Держпраці, якого затримали з хабарем

Зокрема:

  1. В штатному розписі ДНЗ №1“Калинонька”, ДНЗ №3 “Бджілка”, ДНЗ №10 “Катруся”, ДНЗ №11 “Пізнайко”,  ДНЗ №12 “Струмочок”, ДНЗ №16 “Сонечко”, ДНЗ №23 “Дударик”, ДНЗ №32 “Солов’ятко”, початкової школи “Пасічнянська” та Радчанського ліцею не передбачена посада інженера з охорони праці відповідно до вимог ст. 15 Закону України “Про охорону праці”.
  2. Назва посади “фахівець з охорони праці” не відповідає назві, передбаченій в Класифікаторі професій (ліцей №5, ліцей №7, ліцей № 11, ліцей №12, ліцей №13, ліцей №21, ліцей ім. Романа Шухевича, Природничо-математичний ліцей ім. Івана Пулюя, Угорницький ліцей, Микитинецький ліцей, Крихівецький ліцей).
    Невідповідність посади Класифікатору розцінюється як порушення інших вимог трудового законодавства. Юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю несуть відповідальність у вигляді штрафу в розмірі мінімальної заробітної плати.
  3. Відсутність та неналежне забезпечення, облік та контроль видачі засобів індивідуального захисту працівникам в: ДНЗ №11”Пізнайко”, Івано-Франківському професійному політехнічному ліцеї.  
  4. Несвоєчасне проходження навчання з питань охорони праці, а саме: в Івано-Франківському вищому професійному училищі сервісного обслуговування техніки, Івано-Франківському фаховому коледжі ресторанного сервісу і туризму, Івано-Франківському міському центру дозвілля дітей та юнацтва за місцем проживання виявлені прострочені посвідчення посадових осіб та працівників, які входять до складу комісії підприємства по перевірці знань працівників з питань охорони праці.
    Згідно зі ст.18 Закону України “Про охорону праці” працівники під час прийняття на роботу і в процесі роботи, в т. ч. посадові особи, проходять навчання та перевірку знань з питань охорони праці за рахунок роботодавця не рідше один раз на три роки.
  5. Відсутня атестація робочих місць працівників за умовами праці в Івано-Франківському вищому професійному училищі сервісного обслуговування техніки, Івано-Франківському фаховому коледжі ресторанного сервісу і туризму, Івано-Франківському професійному політехнічному ліцеї, Вищому професійному училищі № 21, ЦПТО № 1.

ДО ТЕМИ: На Прикарпатті в кожного шостого працівника перевірених їдалень у закладах освіти виявили стафілокок 

Проаналізувавши стан дотримання вимог законодавства з охорони праці в діяльності 10 підприємств житлово-комунального господарства, а саме: КП “Благоустрій”, КП “Міська ритуальна служба”, КП “Муніципальна дорожня компанія”, КП “Муніципальна інспекція “Добродій”, КП “Полігон ТВП”, КП “Електроавтотранс”, КП “Івано-Франківськводоекотехпром”, КП “Івано-Франківськміськсвітло”, КП “Івано-Франківськтеплокомуненерго”, КП “Центр розвитку міста та рекреації” виявили ряд недотримання вимог законодавства з охорони праці,  які на даний час усунені.

Підводячи підсумки хочемо зауважити, що, незалежно від форми власності підприємства чи установи, чисельності, виду діяльності роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці згідно з нормативно-правовими актами, а також забезпечити дотримання вимог законодавства щодо прав працівників у сфері охорони праці, – зазначила Наталія Дмитраш.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм