У франківській кав’ярні збирають допомогу для дітей-переселенців. ВІДЕО

Тут гостинно зустрічають усіх, хто забігає на горнятко гарячого напою. Та просять небайдужих за можливості приносити з собою дитячий одяг та взуття, засоби гігієни, книжки та іграшки, пише Ратуша з посиланням на Вежу.

“Ми зробили навіть оголошення на вході – вона одразу кидається в очі. І багато гостей, які просто приходять відпочити, долучаються до допомоги. Звичайно, не приносять ящиками, але хто що може – хтось одну річ, хтось іграшку, хтось має одяг своїх дітей, який ще в гарному стані”, – розповідає Святослав Якібчук, власник закладу “Львівська майстерня шоколаду”.

Усього цього нині дуже потребують діти, котрих війна позбавила елементарних радостей. Сотні юних переселенців з Бучі, Маріуполя, Лисичанська та інших обстріляних окупантами міст знайшли прихисток на Прикарпатті.

Збирати для них допомогу почав місцевий журналіст, а нині волонтер Микола Грабовецький.

“Найперше почали допомагати нашим Збройним силам – фактично з другого дня війни. Потім була точкова допомога Нововоронцовській ТГ та деяким сусіднім громадам на Херсонщині, бо там вже на середину березня була реальна гуманітарна катастрофа. Просто доходило до того, що в людей вже не було, що їсти”, – розповідає Микола Грабовецький про початок своєї волонтерської діяльності.

Зараз допомоги благодійників вкрай потребує малеча з окупованих та обстріляних територій.

“Потім так сталося, що в нас на складах з’явився одяг. Я зібрав і повіз то в Богородчани місцевим волонтерам. І якраз там волонтерка Олена розповіла про дітей, які перебувають в реабілітаційних центрах та санаторіях на Прикарпатті. Їх дуже багато. Це діти з важкими емоціями, з важкою долею. Серед них є і сироти, і ті, які з великою ймовірністю, на жаль, будуть визнані сиротами”, – додає волонтер.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм