Туризм на Прикарпатті в умовах війни: як працюють готелі, хостели й сувенірні крамниці. ФОТО/ВІДЕО

З 24 лютого на Івано-Франківщині у готелях і хостелах приймають вимушених переселенців. Журналістка Суспільного поспілкувалася із власниками кількох таких закладів, продавчинею крамниці із сувенірами та представницею туристично-інформаційного центру, щоб дізнатися, як на Прикарпатті працює сфера туризму в умовах повномасштабної війни з РФ.

В одному з хостелів Івано-Франківська на 25 місць зараз живе восьмеро людей, пише Ратуша.

Власник закладу Віталій Чупак розповідає, що від 24 лютого до початку квітня хостел був повністю зайнятий переселенцями. Запити надходили постійно, тож довелося докупити техніку та доставляти ліжка. У період воєнного стану люди в хостелі платять за проживання, але безкоштовно користуються додатковими послугами.

“Карантин дав нам досвід. Якщо вдасться протягнути рік, щоб не закритися. Бо ситуація — взагалі нестабільна. Можливо, вже з наступного року настане покращення. Якщо з’являться відвідувачі, то ми готові їх приймати”, — розповідає Віталій Чупак.

Продавчиня-консультантка у крамниці сувенірів Тетяна Дребот каже, що попит на речі, які продають у магазині, не зменшився. Раніше у крамниці часто купували туристи, зараз усе змінилося.

“У порівнянні з минулим роком зріс попит на прапори, стрічки — на все, що пов’язане із синьо-жовтим кольором. Але про культуру також не забувають. Дуже часто люди, які виїжджають в інші країни або хочуть зробити презенти своїм близьким за кордоном, також беруть щось із петриківського розпису, з косівської кераміки”, — розповідає Тетяна Дребот.

Власниця одного з готелів гірськолижного курорту на Івано-Франківщині Оксана Височан каже, що від 24 лютого до кінця квітня у закладі жили переселенці. Від травня відвідувачів у готелі немає.

“Ми працюємо тут посезонно. Стараємося як готель-ресторан запропонувати якнайбільше цікавого для людей, які захочуть приїхати. Ми впровадили різні акції, розробили комплексні обіди, щоб здешевити людям відпочинок, бо розуміємо, що зараз у багатьох зменшилися зарплати”, — говорить Оксана Височан.

У Косівській громаді підготовку до туристичного сезону розпочали на два місяці пізніше, ніж зазвичай, адже працівники туристично-інформаційного центру реєструють та допомагають поселяти людей з інших регіонів. Цього року маршрути громадою для гостей розробляли з урахуванням воєнного стану, каже представниця туристично-інформаційного центру Діана Цуприк.

“Ми зменшуємо масштабні розваги у своїх маршрутах, бо для них не час. Також трішечки зменшуємо екстремальність наших турів — відкладаємо сплав на байдарках, не вивозитимемо людей у гори”, — розповідає Діана Цуприк.

За її словами, ціни на тури, що організовує туристично-інформаційний центр у Косові, підвищувати не планують.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм