Прикарпатцям не варто хвилювати за здорожчання газу,— директор “Івано-Франківськгаз Збуту”

Мешканцям Прикарпаття не варто турбуватись про здорожчання тарифу на газ. До 30 квітня 2022 року для побутових споживачів ціна буде фіксована і становитиме 7,99 грн за кубічний метр.

Про це в ексклюзивному коментарі Ратуші розповів директор ТОВ “Івано-Франківськгаз Збут” Юрій Пилипів.

За його словами, тариф буде сталим не залежно від того, яка ціна буде на Українській енергетичній біржі чи на європейських енергетичних хабах.

Населенню за здорожчання вартості природного газу хвилюватися не варто. З травня місяця діють річні тарифи на газ. Наша компанія забезпечує газом фактично понад 90% населення Прикарпаття, – зауважує очільник підприємства.

ДО ТЕМИ: «Івано-Франківськгаз Збут» уклав контракт з «Нафтогазом»: який тариф діятиме взимку

Пилипів зазначає, що зростання ціни на газ, у порівнянні з початком року в сім разів для підприємців і юридичних осіб, — кон’юнктура ринку.

Не одні ми піднімаємо ціну. Це ринок і кожен покупець може вільно обрати собі продавця газу. Відповідно якщо хтось може знайти собі де придбати газ дешевше, так він розриває договір і йде до іншого. Але від нас ніхто не йде, бо бачить, що в інших постачальників аналогічна ситуація. На жаль, через штучно створений дефіцит газу російським «Газпромом» – ціна на європейських біржах зросла в рази і жоден експерт зараз не здатний спрогнозувати скільки часу така ситуація триватиме”, – резюмував Юрій Пилипів.

Нагадаємо, через зниження обсягу транзиту російського газу через Україну газотранспортна система країни може втратити прибутковість і працювати у збиток. Це спричинить зростання цін на газ в Україні та, як наслідок – для населення.

У зв’язку зі зростанням цін на компослуги прокотилася низка протестів у різних регіонах. Сьогодні мирна акція протесту відбулась в Івано-Франківську біля будівлі Івано-Франківського  управління з експлуатації газового господарства. Активісти вимагали зниження тарифів на газ. Зокрема цін, які встановили для підприємств.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм