“Це — лікарський подвиг”: як у прикарпатській лікарні рятують життя переселенців. ФОТО/ВІДЕО

45 пацієнтів із зони бойових дій лікують та реабілітують в одній з лікарень на Івано-Франківщині. Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну медустанова прийняла 230 переселенців.

Про це Суспільному розповів заступник генерального директора лікарні Ярослав Чеснок, пише Ратуша.

Олега та його матір до прикарпатського медзакладу волонтери привезли з Рубіжного, що на Луганщині. У квітні російські снаряди розірвалися під вікнами будинку, де жив чоловік.

“Нас тоді закривавлених, розстріляних забрали, відвезли до Сєвєродонецька у лікарню, наступного дня евакуаційним потягом доправили вже до Краматорська, а звідти на — Івано-Франківщину”, — розповідає Олег.

Чоловік отримав осколкові поранення тіла, руки та обличчя, а його мати – контузію, сліпоту на одне око та інсульт. 20 червня в лікарні вона померла.

“Це – подвиг. Це — їхній лікарський подвиг. Але, на жаль, сьогодні мами не стало. Вона не пережила все це”, — каже чоловік.

Разом з Олегом у палаті лежить Любов Дзюба. Вона — із Краматорська. Щоб врятуватися, жінка звернулася до релігійної організації, волонтери якої привезли Любов спочатку до Покровська, звідти — евакуаційним потягом до Львова, а згодом — автобусом на Прикарпаття.

“Я виїхала 20 квітня, вже після того, коли бомба впала на залізничний вокзал. Виїхала автобусом, потяги не ходили. Почуваю себе вже трохи краще, а була дуже хвора. Я COVID-19 тут перенесла, тиск стрибав”, — розповідає Любов Дзюба.

Заступник генерального директора лікарні Ярослав Чеснок каже, у квітні впродовж одного дня до медичного закладу привезли 100 пацієнтів із зони бойових дій.

“Це були й операції на кістках, і загоювання ран, і різні операції з видалення осколків, зокрема з голови, шиї”, — каже Ярослав Чеснок.

З його слів, персонал лікарні, окрім своїх професійних обов’язків, займається і волонтерством. Медики допомагають пацієнтам із зони бойових дій відновити документи та забезпечують їх одягом, посудом та засобами гігієни.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм