Термін подачі “малюнка” про структуру власності для юросіб можуть продовжити на рік – Ігор Фріс подав відповідний законопроєкт

Народний депутат України Ігор Фріс розробив та подав на реєстрацію законопроєкт про зміни до ЗУ “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення” , та ЗУ “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців”.

Такі ініціативи, каже нардеп, дуже необхідні та на часі. Адже з 11 липня 2021 року всі юридичні особи (” фірми”) впродовж трьох місяців повинні подати до державного реєстратора «малюнок», тобто структуру своєї власності, пише Ратуша.

Для цього необхідно подати чимало документів (реєстраційну картку, завірені нотаріусом паспорти власників, талон на прийом). Без цих дій власники такої фірми не зможуть ані продати фірму, ані змінити керівника. А штраф за неподання такого «малюнка» – 17-51 тис. грн.

ДО ТЕМИ: Рада підтримала закон Ігоря Фріса про дотримання прав при іпотеці через електронні аукціони

Складність ситуації полягає в тому, що, до прикладу, в Івано-Франківській ТГ налічується близько 20000 юридичних осіб. Усі вони при наявності шести реєстраторів мають впродовж трьох місяців подати свої документи.

“Це колапс і неймовірна напруга. Адже, аби прийняти одну” фірму” у реєстратора йде принаймні близько 2 годин. А щодня прийняти понад 300 фірм ( а стільки б мали приймати, якщо розділити 20 тис на 60 робочих днів) фізично не можливо. Тож маємо якнайшвидше змінити такі терміни”, – наголошує Ігор Фріс.

Партнерський матеріал

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм