Суд стягнув з КП «Водотеплосервіс» 59 млн грн боргу за кредитом

В Єдиному державному реєстрі судових рішень оприлюднили вступну та резолютивну частини рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 28 травня в адміністративній справі за позовом Головного управління обласної державної податкової служби до КП «Водотеплосервіс» Калуської міської ради про стягнення простроченої заборгованості за договором субкредитування.

Треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача: Міністерство фінансів України та Калуське управління державної казначейської служби України в Івано-Франківській області, на стороні відповідача — Калуська міська рада, пише Ратуша з посиланням на Вікна.

Провадження в цій справі було відкрите 7 грудня. Тоді в ухвалі суду йшлося про стягнення простроченої заборгованості за договором субкредитування в сумі понад 48 млн гривень.

ДО ТЕМИ: «Водотеплосервіс» вже може платити зі своїх рахунків зарплату 

На час прийняття судом рішення сума простроченої заборгованості зросла більш ніж на 11,2 млн гривень. Суд вирішив позов податкової служби про стягнення з комунального підприємства простроченої заборгованості за договором субкредитування в сумі майже 59,4 млн гривень задовольнити.

«Стягнути з Комунального підприємства “Водотеплосервіс” Калуської міської ради в дохід бюджету прострочену заборгованість за договором субкредитування в сумі  59 399 944 (п`ятдесят дев`ять мільйонів триста дев`яносто дев`ять тисяч дев`ятсот сорок чотири) грн. 18 коп. за рахунок готівкових коштів, які належать відповідачу, в тому числі, які розміщені на рахунках, відкритих у банківських (фінансових) установах», — вирішив суд. 

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.

ДО ТЕМИ: За місяць «Водотеплосервісу» виділили з міського бюджету 5 млн грн

Заборгованість КП «Водотеплосервіс» виникла за кредитом Міжнародного банку реконструкції та розвитку, який підприємство отримало в 2009 році. Гарантом його повернення є Калуська міська рада. Сума кредиту склала 9,6 млн доларів США, з яких освоїли понад 8,5 млн доларів США. З 2015 року підприємство мало повертати як відсотки за користування, так і тіло кредиту. У 2015 році було погашено 1 млн 956 тис. доларів США тіла кредиту за рахунок різниці в тарифах. У зв’язку з тим, що комунальне підприємство не повертає кредит згідно з графіком, йому нараховують пеню.


Нагадаємо, 28 січня Калуська міська рада отримала від Міністерства фінансів України вимогу щодо виконання зобов’язань гаранта за кредитом — в сумі майже 3,3 млн доларів США та сплату понад 29 млн гривень пені.

18 травня виконавчий комітет Калуської міської ради затвердив звернення до Міністерства фінансів, у якому констатував, що «Водотеплосерсвіс» не може погасити кредит, через величезні борги діяльність підприємства під загрозою, а тому доцільно передати зобов’язання за кредитом іншому комунальному підприємству — «Калуській енергетичній компанії» (а також водозабір, мережі тощо та зробити її надавачем послуг з централізованого водопостачання і водовідведення). З документа випливає, що станом на 1 січня 2021 року КП «Водотеплосервіс» має понад 447 млн гривень боргів, у тому числі заборгованість за кредитом  — майже 6,6 млн доларів США, з яких майже 2,5 млн доларів США — прострочена заборгованість за тілом кредиту, 600 тис. доларів США — прострочені відсотки і майже 30 млн гривень — непогашена пеня.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм